Kasanın mikrofon jakında cızırtı

Corde Lio

Hectopat
Geçen günlerde arkadaşlarım mikrofonumdan çok cızırtı geldiğini söyledi. Kulaklığı çıkarıp tekrar taktım. Başka çalışan kulaklıkla denedim. Fakat her türlü cızırtı geliyor. Nadiren arada düzeliyor. Fakat genel olarak cızırtı var.

Jakı kasanın arkasına taktım. Fakat kablo yetmiyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Ya da çözümü var mıdır? Ne yapabilirim? Yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanızda muhtemelen kısa devre var bir yerden küçük bir elektrik kaçağı yapıyor olabilir. Kulaklığın kablosunu uzatmak için aparatlar var onlardan alabilirsiniz veya USB bir harici mikrofon alarak sorunu çözebilirsiniz.

Elektrik kaçağı olabilir.
Nerede olup olmadığını nasıl anlayabilirim düzelmeyecek bir sorun mu bu kaçak mevzusu.
Kasanızda muhtemelen kısa devre var bir yerden küçük bir elektrik kaçağı yapıyor olabilir. Kulaklığın kablosunu uzatmak için aparatlar var onlardan alabilirsiniz veya USB bir harici mikrofon alarak sorunu çözebilirsiniz.
Birde bu elektrik kaçağı olup olmadığı kesin midir sadece mikrofon jakında yapıyor bunu kasanın ön kısmındaki kulaklık jakında vs yapmıyor. Elektrik kaçağı olup olmadığını kesin olarak nasıl anlarım.Birde şimdilik kasanın arkasındaki jak girişine taktım sorunsuz çalışıyor oradada cızırtı olur mu acaba ilerleyen zamanlarda.

Son düzenleme:
Discord üzerinden her akşam sohbet ettiğim arkadaşlarımın ikisinde böyle bir durum mevcuttu. Mesela birisi kasaya eliyle değdiğinde cızırtı gidiyordu kaçağı bir nevi topraklamış oluyordu sanırım eliyle değmesi bunun dışında kaçağı ölçmek için kullanılan cihazlar var ama kalkıp o cihazlardan almak mantıklı olmaz diye düşünüyorum. ikisinin de bu durumu çözme şekli epey cüzi bir miktara (20TL civarı) harici bir mikrofon almak oldu. Tanıdığın birinde varsa al dene çözüm oluyorsa sen de satın alırsın.

Kaliteli bir mikrofon tak ve dene sonuçta 200 lira aşağıya alacağın her mikrofon çinden 1 liraya alınmış kablolu mikrofona kıyafet takıp satılan üründür.

Discord üzerinden her akşam sohbet ettiğim arkadaşlarımın ikisinde böyle bir durum mevcuttu. Mesela birisi kasaya eliyle değdiğinde cızırtı gidiyordu kaçağı bir nevi topraklamış oluyordu sanırım eliyle değmesi bunun dışında kaçağı ölçmek için kullanılan cihazlar var ama kalkıp o cihazlardan almak mantıklı olmaz diye düşünüyorum. ikisinin de bu durumu çözme şekli epey cüzi bir miktara (20TL civarı) harici bir mikrofon almak oldu. Tanıdığın birinde varsa al dene çözüm oluyorsa sen de satın alırsın.
Harici bir usb mikrofon alsam kaçağı çözmüş olurmuyum yani. Birde kasamın arkasındaki jak da sorunsuz çalışıyor usb mikrofon almadan devam etsem sıkıntı olurmu tekrardan.

Harici bir usb mikrofon alsam kaçağı çözmüş olurmuyum yani. Birde kasamın arkasındaki jak da sorunsuz çalışıyor usb mikrofon almadan devam etsem sıkıntı olurmu tekrardan.
Yani bahsettiğim kişiler sorunu bahsettiğim şekilde çözdüler şuan sorun yok. Ama dediğim gibi bu şekilde kaçağı engellemiş olmuyorsun sadece cızırtı sorununu çözüyorsun. Arka jak sorunsuz çalışıyorsa ve kablon kısa geliyorsa kulaklık kablosunu uzatan aparatlar var onlardan al yoluna devam et. İleride yine sorun çıkarsa dediğim gibi USB bir mikrofon alırsın

Yani bahsettiğim kişiler sorunu bahsettiğim şekilde çözdüler şuan sorun yok. Ama dediğim gibi bu şekilde kaçağı engellemiş olmuyorsun sadece cızırtı sorununu çözüyorsun. Arka jak sorunsuz çalışıyorsa ve kablon kısa geliyorsa kulaklık kablosunu uzatan aparatlar var onlardan al yoluna devam et. İleride yine sorun çıkarsa dediğim gibi USB bir mikrofon alırsın
Bahsettiğiniz kaçak olayını nasıl çözeceğim ileride bana büyük sorunlar açmasın?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı