Kasanın ön fan ışıklarını senkronize etme

MacroitTS

Hectopat
Anakartım ASUS B450-F GAMING. Ekran kartımda, RAM'lerde Aura Sync desteği var. Kasam Cooler Master Masterbox TD500 Aura Sync desteği var. Ama kablolamayla ilgili en ufak bilgim yok. Sadece kasanın ön ışıklarını kasa içindeki kontrolcüyle değiştirebildiğimi biliyorum ama ben onun da kasanın içindeki ışıklar gibi senkronize olmasını Aura Sync yazılımından kontrol edilmesini istiyorum. Yardım edebilir misiniz?

Maalesef böyle bir şey mümkün değil. TD500, ARGB fanlara sahip. Anakart yazılımıyla kontrol edilebilmesi için anakartta ARGB başlığı olması lazım fakat sizin anakartınızda mevcut değil.

Adreslenebilir RGB, yani her LED'in renk ayarını ayrı ayrı yapabilmeye imkan tanıyan RGB tipi. Anakart bağlantısı 3 pinlidir ve 5V çeker. Düz RGB'de ise her LED aynı renkte yanar, anakart bağlantısı 4 pinlidir ve 12V çeker.

Adreslenebilir RGB, yani her LED'in renk ayarını ayrı ayrı yapabilmeye imkan tanıyan RGB tipi. Anakart bağlantısı 3 pinlidir ve 5V çeker. Düz RGB'de ise her LED aynı renkte yanar, anakart bağlantısı 4 pinlidir ve 12V çeker.

Teşekkürler. Yani hiçbir türlü tek renk de olsa uyumlu şekilde çalıştıramam diyorsunuz.

Maalesef. Böyle bir ürün var fakat bunu kullanınca da ARGB fanlar özelliğini kaybedip düz RGB'ye dönüşüyorlar. Pek mantıklı değil yani.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı