Çözüldü Kasanın ön fanlarından birini durdurmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BroceV

Hectopat
Arkadaşlar kasanın ön fanlarından biri çatlak. Bu yüzden traktör gibi ses çıkartıyor fakat arasına bir şey sokup durduğumda fan susuyor ve sistem normalleşiyor kasamın ön tarafında 2 fan var. Sadece birinde sıkıntı var şimdi ben buna bir şey sokup kullandığımda fan dönmeye çalışıyor ve dönemeyince ısınıyor diye biliyorum. Ben yeni bir fan alana kadar yaklaşık 15 günlük bir süreç kaliteli bir şey almak istiyorum da. Ben bu fanın kablosunu kezsem hiç dönmeye çalışmasa mantıken ısınmaz da ben bu fanın kablosunu kezsem 15 gün kullansam bir sıkıntı olur mu? Ayrıca bu fanın kablosu power supplye giriyor ve oraya erişim sağlayamadığım için kablosunu da sökemiyorum fakat ben yeni fan alınca power supply e bunu nasıl bağlayacağım hakkında gram fikrim yok. Çünkü erişilemez bir yerde yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Bu vidaları sökmen seni oraya ulaştırmayacak, fanın olduğu yerin fotoğrafını uzaktan çekebilir misin? Kasaya sağdan bakaraktan.

Sıkıntımı çözdüm şöyle yaptım fandaki tüm çatlakları düzgün şekilde kesilmiş sağlam bantlarla kapattım. Hiçbir türlü yapraklarına engel olmayacak şekilde ve şu an çalıştırdım. Gürültü tamamen gitmiş, tabii çatlamadan önceki sesinden bir tık yüksek ama rahatsız etmiyor. Bu bantlama şu an kurtardı. Beni fakat ileride gene sıkıntı olacağını düşünüyorum. Yardım etmeye çalışanlara teşekkür ederim.
Bu vidaları sökmen seni oraya ulaştırmayacak, fanın olduğu yerin fotoğrafını uzaktan çekebilir misin? Kasaya sağdan bakaraktan.

Sıkıntımı çözdüm şöyle yaptım fandaki tüm çatlakları düzgün şekilde kesilmiş sağlam bantlarla kapattım. Hiçbir türlü yapraklarına engel olmayacak şekilde ve şu an çalıştırdım. Gürültü tamamen gitmiş, tabii çatlamadan önceki sesinden bir tık yüksek ama rahatsız etmiyor. Bu bantlama şu an kurtardı. Beni fakat ileride gene sıkıntı olacağını düşünüyorum. Yardım etmeye çalışanlara teşekkür ederim.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı