Kasanın ön panelindeki filtreyi çıkartmak sorun olur mu?

esercim

Hectopat
Merhaba. Uzun süredir kasadan bir ses geliyordu bende dayanamadım açtım içini. Ön paneli çıkarttığımda ses gidiyordu, sonradan paneldeki filtrenin fanlara temas ettiğini fark ettim.
Filtreyi çıkarttım yapışkanından, iyice temizledim dış cepheyi. Fitreyi de geri takmadım yapışkanından çıkmıştı ve yıpranmıştı.
Filtreyi çıkarttığım için bir sorun oluşur mu? Her ay saç kurutma makinesı ile iyice temizliyorum. Ekran Alıntısı.PNG

Filtre olmadan çok fazla toz alır en azından farklı bir filtre alıp kendiniz oraya uydurmaya çalışabilirsiniz.

Merhaba,

Mümkün mertebe fan ve soğutucu özelliği taşıyan parça temizliği yaparken hava akışına maruz bırakmamanızı tavsiye ederim. Temizlik sonrası pervane merkezine takribi bir damla şeklinde ince yağ diye tabir edilen elektrikli motorlarda kullanılan yağdan damlatın. Pervanenin hava akışına maruz kalıp döngü devrini kaybetmesi arıza ve ses çıkarma sorunlarını ortaya çıkaracaktır. Isıya göre çalışma zamanı ve devri tayin edilen fanlar bu ve bu gibi sebeplerden çabuk arızalanabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Filtreyi sıcak su ile yıkadım kaldırdım. Ayda 1 temizlik yapıyorum, yetersiz diyorsanız geri takabilirim Japon yapıştırıcısı ile.

Bir takıp deneyin yine ses olursa ve çok rahatsız etmiyorsa o şekilde kullanmaya çalışın derim. Bileşenlerin toz pislik içinde kalmasından daha iyidir.

Bir takıp deneyin yine ses olursa ve çok rahatsız etmiyorsa o şekilde kullanmaya çalışın derim. Bileşenlerin toz pislik içinde kalmasından daha iyidir.

Denedim hocam ama fanları en güçlü moda aldığımda filtreyi emiyor yani kendine çekiyor, en kötü ihtimalle fanı göbeğine değiyor. Ben bir şekilde bir şeyler ayarlamaya çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı