Kasanın önündeki fanı kasanın üstüne takmak

ViperEyes77

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba kasamda şu an 3 tane fan var önde 1, arkada 1(egzoz), üstte 1(egzoz) olmak üzere, üst ve ön fanı ayrıyeten ben taktım ama şöyle bir sorun var kasamın ön tarafı komple pleksi mesh değil hava alacağı alt tarafta az bir boşluk var, öndeki fanı üste takıp bütün fanları egzoz yapmak mantıklı mı sizce?

v2-89857_small.jpg

Merhaba kasamda şu an 3 tane fan var önde 1, arkada 1(egzoz), üstte 1(egzoz) olmak üzere, üst ve ön fanı ayrıyeten ben taktım ama şöyle bir sorun var kasamın ön tarafı komple pleksi mesh değil hava alacağı alt tarafta az bir boşluk var, öndeki fanı üste takıp bütün fanları egzoz yapmak mantıklı mı sizce?

Eki Görüntüle 1737542

Mantıklı değil. Giren hava akışı ile çıkan havanın akışı eşit olursa hava sürkülasyonu çok daha iyi olur. Bence bu şekilde 3 giriş 2 çıkış yeterli.Önden alacağı hava miktarına yapacak bir şey yok maalesef çünkü elinden gelen bir şey değil

Mantıklı değil. Giren hava akışı ile çıkan havanın akışı eşit olursa hava sürkülasyonu çok daha iyi olur. Bence bu şekilde 3 giriş 2 çıkış yeterli. Önden alacağı hava miktarına yapacak bir şey yok maalesef çünkü elinden gelen bir şey değil.

Yanlış anladınız önde 1 fan var toplamda 3 fan var.

Neyse böyle kullanmaya devam edeceğim ısınan hava yukarı çıkar üstteki egzoz fanıda o sıcak havayı tahliye eder kasam mesh olsaydı öne 2 tane takardım dediğniz gibi.

Asıl öne 2 tane takmanız gerekiyor. Zaten önden zor hava alıyor, 2 tane tak ki hava girişi bir nebze daha artsın. Ben olsam öyle yapardım.

Yeni konular

Geri
Yukarı