Kasanın önündeki mikrofon jakı çalışmıyor

atakansogut

Hectopat
Merhabalar kasamın ön tarafındaki kulaklık jakı çalışırken mikrofon jakı çalışmıyor. Logitech G332SE modeli bir kulaklık kullanıyorum ve jak ayrıştırıcı kullanmama rağmen hala mikrofonundan faydalanamıyorum. Realtek programının indirip aktif etmeye çalıştım ancak sorun şu ki Realtek programı bilgisayarımda görünmüyor, bu sorunu çözebilen var mı? Anakart olarak MSI A320M Pro VD/S kullanıyorum ve programı sitesinden indirdim. Şimdiden teşekkürler.

1599076708610.png

bu pin olduğuna emin misiniz ?
kasanın power tuşu hdd ışığı gibi pinler ayrı ayrı tek pinden oluşuyor genelde lakin bu bir bütün halinde birden çok pine sahip.
Kulaklıkta kullandığınız kablo 3 hole mu yoksa 4 mü 4 değilse sadece sesi aktarır diye biliyorum.

Eki Görüntüle 656243
bu pin olduğuna emin misiniz ?
kasanın power tuşu hdd ışığı gibi pinler ayrı ayrı tek pinden oluşuyor genelde lakin bu bir bütün halinde birden çok pine sahip.
Açıkçası hangisinin dediginiz pin olduğunu tam olarak bilmiyorum ancak o pine benzeyen şu şekilde bir pin var.

Dosya Ekleri

• P_20200902_225913.jpg
    P_20200902_225913.jpg
    1.006,7 KB · Görüntüleme: 55
Hocam, zaten takılı olmasa kulaklık da çalışmaz. Dönüştürücü de sıkıntı olabilir.

Programı da MSI'ın kendi sitesinden indirdim,ancak Realtek de görünmüyor.
Bu sorunu çözen hiç yok mu?Sadece kasanın arka girişinden kullanabiliyorum.
Arkadaşlar Windows Mağaza'dan Realtek Audio Console'u indirince Realtek açıldı.Ancak mikrofondan az ses geliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı