Kasanın üzerinde yanan kırmızı ışık ne anlama geliyor?

Sinantolgakilic

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle tünaydın diyorum. Sizlere bir sorum olacaktı. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Kasamı zamanında toplanmış ve montajlı bir şekilde İtopya'dan almıştım. İki senenin ardından her parçamın garanti belgeleri de bittiği için kasamı anakart haricinde her parçasını söktüm. Kablolarına kadar ve sonrasında temizledim. İşlem bitince tüm kablolamayı kendim yaptım. Parçalarını kendim montajladım.

Tozları fırça yardımıyla temizledim.
GPU ve CPU'nun her parçasını ayırıp temizledim. Termal macunlarını değiştirdim.
Kasanın fanlarını temizledim.
PSU'nun dış kısmını ayırıp sadece fanını temizleyip geri montajladım.
8 GB RAM'im vardı. Dün aynı RAM'den alıp kasama yerleştirdim ve böylelikle 16 GB'a yükselttim.

Özetle şu an kasam açılıyor. Ne kadar fan varsa çalışıyor. Her RGB de çalışıyor. Taktığım yeni RAM'de gözüküyor. Her şey eskisi gibi fakat kasamın power yanında kırmızı ışık yanıp sönüyor ve anlayamadım. Fotoğrafta ki gibi gözüküyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Yanlış bir şey mi yaptım diye düşünür oldum. Herkese çok teşekkür ederim şimdiden.

WhatsApp Image 2022-08-02 at 13.42.45.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Depolama biriminin çalıştığını gösteren ışık (eğer o şekilde bağlandıysa) eğer HDD özellikle %100 kullanıma ulaşırsa o şekilde ışık yanar.

O şekilde bağlandıysa derken pek onu anlayamadım. %100 kullanıma ulaşmasında da bir sorun yoktur zaten diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı