Kasanın yan kapağına fan takılmalı mı?

Zamanında yaptığım bir şey ancak şunu söylemeliyim ki gürültü ve içeriye giren toz miktarı artacağı için Msi Afterburner programı veya HWMonitör uygulaması ile kontrol edip derecelerin hangi seviyede olduğunu kontrol etmelisin. Bu arada yönler doğru ancak egzoz fanı güçlü ise diğerleri içeriye doğru olabilir.
TX 12 cm Sessiz Siyah Kasa Fanı (TXCCF12BK)
Önde ve arkada bu var

O zaman boş yere masraf yapmayın bence.
Satarken o farkın fazlasını alacağımı düşünüyorum o yüzden 😉

Açıkçası uğraşılmaya değer bir artış söz konusu olur mu bilemem fakat zamanında işime yarayan bir çözümdü ancak dediğim gibi içeriye giren toz miktarı ısınmayı etkileyebilir onun için dengeyi kurmalısınız.

Görselde attığınız kasa ise ikisini de içeri yapmalısınız. Diğer türlü saçma olur.
Kasada işlemci ve ekran kartındakiler dışında sanırım sadece egzoz fan var. Bu durumda tek fan takmanızı tavsiye ederim ben.

Isınan hava yükselir ancak tahliye edilmediği sürece akışı bozar. Bu yüzden güçlü bir egzoz fan gereklidir ki o fanların içeriye getirdiği havayı tahliye edebilsin. O yüzden üst tarafı dışarı olması gerekir ki kasa boğulmasın.

O yüzden üst tarafı dışarı olması gerekir ki kasa boğulmasın.
Sorun şu ki o tip bir kasanın üstünde fan için uygun yer olduğunu sanmıyorum. Günümüzdeki gibi düzgün kasalardan değil. Eskiden kasalar böyle tipsiz, hava akışı berbat haldeydi. Öndeki kısım bile mucize.

Yeni konular

Geri
Yukarı