Kasanın yanında ne verilir?

VValtieL

Kilopat
Merhaba dün kullandığım kasayı satılığa koydum biraz ucuzdan hemen elden çıkması için ve hemen satıldı. Yalnız kasayı hazır sistem olarak aldığım için kasanın yanında ne verildiğini bilmiyorum. PSU olmadan boş kasa vereceğim. Anakart vidaları ve yükseltme vidaları kasayla birlikte mi veriliyor? Ayrıcs yeni kasa olarak Cooler Master Masterbox TD500 V2 beyaz model aldım. Sizce nasıl kasa?

Merhaba dün kullandığım kasayı satılığa koydum biraz ucuzdan hemen elden çıkması için ve hemen satıldı. Yalnız kasayı hazır sistem olarak aldığım için kasanın yanında ne verildiğini bilmiyorum. PSU olmadan boş kasa vereceğim. Anakart vidaları ve yükseltme vidaları kasayla birlikte mi veriliyor? Ayrıcs yeni kasa olarak Cooler Master Masterbox TD500 V2 beyaz model aldım. Sizce nasıl kasa?

Anakart vidaları vb anakart kutusunun içinden çıkar benim kasada öyleydi başka bir şey vermenize gerek yok.

Anakart vidaları anakartın içinden çıktığı gibi kasa içinden de çıkabiliyor. Boş kasada genelde üzerine entegreli bir şekilde geliyor.

CM TD 500 kasa iyidir, bir dönem kullandım ancak fanları gürültü yapmaktadır. Ön kapak plastik ve çekerken kırılacakmış gibi bir his vermektedir. Ama tasarım ve hava sirkülasyonu açısından iyidir.

Anakart vidaları anakartın içinden çıktığı gibi kasa içinden de çıkabiliyor. Boş kasada genelde üzerine entegreli bir şekilde geliyor.

CM TD 500 kasa iyidir, bir dönem kullandım ancak fanları gürültü yapmaktadır. Ön kapak plastik ve çekerken kırılacakmış gibi bir his vermektedir. Ama tasarım ve hava sirkülasyonu açısından iyidir.
Yapmayın hocam görüntü olarak ve hava akışı olarak iyi olduğunu görmüştüm ve sessiz bir kasa istiyordum, çok mu ses çıkarıyorlar?

Anakart vidaları vb anakart kutusunun içinden çıkar benim kasada öyleydi başka bir şey vermenize gerek yok.
Ama yeni aldığım anakartın içinden hiçbir vida çıkmamıştı.

Yapmayın hocam görüntü olarak ve hava akışı olarak iyi olduğunu görmüştüm ve sessiz bir kasa istiyordum, çok mu ses çıkarıyorlar?

O kasanın arkasında fan kontolcüsü var kendisine ait onu anakarta doğru bir şekilde monte ederseniz ayarlarsınız sessiz bir şekilde çalışır PSU bağlarsan oyuna göre kendisini ayarlar fakat oyuna girince biraz ses çıkartabilir.

1200 RPM'de çalışan fanlar hafif motor sesi çıkartıyor. Ancak beni rahatsız etmiyordu. Fakat aynı fiyat bandında fanları daha sessiz çalışan kasalar da gördüm. TD 500 yurt dışında 1800 RPM'lik SickleFlow fanlarla gelir. Ancak Türkiye'de kurdan dolayı daha düşük maliyeti olan ve MB 511 kasalarda kullanılan 1200 RPM'lik fanlar bulunur. Fakat V2 versiyonda fanlar değişti mi bilmiyorum.

1200 RPM'de çalışan fanlar hafif motor sesi çıkartıyor. Ancak beni rahatsız etmiyordu. Fakat aynı fiyat bandında fanları daha sessiz çalışan kasalar da gördüm. Td 500 yurt dışında 1800 RPM'lik Sickleflow fanlarla gelir. Ancak Türkiye'de kurdan dolayı daha düşük maliyeti olan ve MB 511 kasalarda kullanılan 1200 RPM'lik fanlar bulunur. Fakat V2 versiyonda fanlar değişti mi bilmiyorum.

V2 versiyonu galiba PSU kısmını gizliyordu.

Geri
Yukarı