Çözüldü Kasaya dokununca elektrik çarpıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

tragedy001

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba termal macunu yeniledim ve kasayı temizledim fakat kasaya dokununca elektrik çarpmaya başladı temizlerken sürekli başlat tuşuna basıp statik elektrigi aldim işlemleri tamamladıktan sonra PSU'ya gücü verince kasaya dokunamıyorum elektrik çarpıyor yardımcı olur musunuz?

Hydro FSP K500 PSU.

Çözüm
Evde topraklama ya yok ya da sıkıntılı. PSU kaçak yapmasa bile başka bir cihaz kaçar yapıyordur ve topraklama üzerinden kasaya geliyordur. Tavsiyem evdeki tüm cihazları prizden söküp deneyin yine çarparsa PSU'dan şüphelenin. Farklı PSU deneyin.
Ya da kısayoldan topraklama kısmına kontrol kalemi ile dokunun.
Hocam statik elektrik yapıyor olabilir.
Veyatta bina topraklanmasında sorun olabilir

Evde topraklama ya yok ya da sıkıntılı. PSU kaçak yapmasa bile başka bir cihaz kaçar yapıyordur ve topraklama üzerinden kasaya geliyordur. Tavsiyem evdeki tüm cihazları prizden söküp deneyin yine çarparsa PSU'dan şüphelenin. Farklı PSU deneyin.

Çözüm

Sorun 4'lü prizdeymiş, topraklamasında kaçak varmış. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı