Kasaya RGB şerit LED takmak

rw3tgi

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Satış Danışmanı
Arkadaşlar merhaba elimde aşağıda görsellerde atacağım RGB LED'ler mevcut. Mağazamızdaki standdan artanlar. Diğer görsellerde anakartım içinden çıkan bir RGB çevirici mevcut. Bu şeritlere yarın lehim atacağım kasa ölçülerime göre kestim birleştireceğim. Toplam uzunluğu 2.1 m civarında bir sorun oluşturur mu? Son olarak bu bağlantıyı anakartıma nasıl yapabilirim?

asd2.jpg

sad.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba elimde aşağıda görsellerde atacağım RGB LED'ler mevcut. Mağazamızdaki standdan artanlar. Diğer görsellerde anakartım içinden çıkan bir RGB çevirici mevcut. Bu şeritlere yarın lehim atacağım kasa ölçülerime göre kestim birleştireceğim. Toplam uzunluğu 2.1 m civarında bir sorun oluşturur mu? Son olarak bu bağlantıyı nasıl yapabilirim?

Eki Görüntüle 1381603

Eki Görüntüle 1381602

Renk değiştirmek istiyorsanız bir kontrolcüye bağlamanız lazım.

Anakartınızda RGB soketi var mı? 12 v olan lazım size 5V ARGB değil.

Aslında aradığım kablo bu 12v RGB'ye dönüştürücü fakat TR'de hiçbir sitede bulamıyorum.

Dosya Ekleri

• 12V-4Pin-RGB-konnekt-r-kablosu-uzatma-kablosu-Giga-Microstar-a-sus-anakart-Y51A.jpg
    12V-4Pin-RGB-konnekt-r-kablosu-uzatma-kablosu-Giga-Microstar-a-sus-anakart-Y51A.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 87
Var hocam anakart modelim ROG B550F-Gaming

Ona gerek yok ki sana bu kablo lazım ama senin yerine olsam anakarta doğrudan takmam bir kontrolcüye takarım.
Voltaj dalgalanmasında ya da kesa devrede anakarta zarar verebilirsin.
Anakartın güzel çünkü.
Nasıl olsa adresleyemeyeceksin.

Ona gerek yok ki sana bu kablo lazım ama senin yerine olsam anakarta doğrudan takmam bir kontrolcüye takarım.
Voltaj dalgalanmasında ya da kesa devrede anakarta zarar verebilirsin.
Anakartın güzel çünkü.
Nasıl olsa adresleyemeyeceksin.

Gücü direkt anakarttan alacak ve uyum içinde çalışsın istiyorum :/ sistemimin görselini alt tarafta atayım. ama sorun olma ihtimali varsa mecbur öyle yaparım artık. Kontrolcü örneği atma şansınız var mıdır peki?

Dosya Ekleri

• 20220508_002530.jpg
    20220508_002530.jpg
    316,4 KB · Görüntüleme: 69

Geri
Yukarı