Kasa sallanınca mavi ekran veriyor ve donup kapanıyor

atscan

Hectopat
Arkadaşlar masaüstü bilgisayara sahibim. Fakat yanlışlıkla kasa sallandı ve kasaya çarptım ve bilgisayarınız bilinmeyen bir sorundan dolayı üzgün surat hatası çıktı. Her sallandığında mavi ekran sorunu veya no signal hatası aldım. Kasa sallanmasıyla ne alakası var HDD mi oynuyor acaba ekran kartı mı? Sorun nedir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, kasaya süpürgenin ucu çarptı ve küçük titredi. Sonra mavi ekran verdi. Bbundan öncede küçük vurmalarda mavi ekran veya no signal hatası veriyordu. Bazıları PC'yi tekrar kur veya Memtest86 yap dedi. PC tekrar kurmam mümkün değil fakat Memtest86 testi yaptım ve birşey çıkmadı. Sizce sorun SSD'de veya ekran kartında olabilir mi ? Minidump dosyası gerekirse atarım. Windows SSD'de kurulu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşlar kasama en küçük bir darbe geldiğinde mesela süpürgenin ucu geldi ve direkt en küçük çarpmada mavi ekran verdi. Veya en küçük sallantı da bu oluyor. Sizce neden oluyor bu montajlamadan ve kablolamadan olabilir acaba diye düşünüyorum. Sistem SSD kurulu görüntünün gitmesi SSD kaynaklı mı ekran kartı kaynaklı mı sizce?

Arkadaşlar kasama en küçük bir darbe geldiğinde mesela süpürgenin ucu geldi ve direkt en küçük çarpmada mavi ekran verdi. Veya en küçük sallantı da bu oluyor. Sizce neden oluyor bu montajlamadan ve kablolamadan olabilir acaba diye düşünüyorum. Sistem SSD kurulu görüntünün gitmesi SSD kaynaklı mı ekran kartı kaynaklı mı sizce?
Sistem özelliklerin nedir.

Görüntü mü gidiyor mavi ekran mı veriyor. İkisi farklı şeyler Ramler tam oturmamış olabilir. Ramleri bi çıkarıp taksan mı acaba ? Sadece SSD mi var sistemde HDD de kullanıyor musun?

Geri
Yukarı