Kasaya uyumlu olmayan ekran kartı

DarkstarDF

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, kasaya uyumlu olmayan ekran kartları bir şekilde bir kablo vs. alarak uyumlu hale getirebilir miyiz?

Önceki ekran kartım (Nvidia 9800 GT) power dan gelen kabloyu ekran kartına takarak çalıştırıyordum ama aldığım ekran kartında(MSI AMD Radeon R7 240) öyle bir giriş yok dolayısıyla görüntü aktaramıyor.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Hocam cevirici var ben zamanında RX 460'ı o şekilde kullanıyordum Power yeterliyse problemsiz kullanırsınız
Hocam nasıl bir çevirici biraz daha detay verebilir misiniz? Eğer isterseniz fotoğraf atabilirim bu arada.
Demek ki yeterli gücü PCI-e girişinden alabiliyor, güç kablosuna gerek kalmıyor.

Görüntü gelmesi lazım. Görüntü kablosunu (Ekran kartından monitöre) taktınız değil mi?
Evet taktım, hatta şöyle söyleyeyim, uyumlu olduğunu düşündüğüm kasada çalışıyor ama benim kasamda çalışmıyor, fan da dönüyor ama görüntü yok maalesef.

Dosya Ekleri

• çevirici.jpeg
    çevirici.jpeg
    33 KB · Görüntüleme: 23
Hocam eğer doğru anladıysam fotoğraftaki çevirici
Hocam yanlış anlamışsınız sanırım. Bu benim zaten kasamda olan kablo, bu kablo ile eski ekran kartım çalışıyordu. Sorun kabloyu takacak yeri olmayan ekran kartının görüntü vermemesi. Yine de teşekkür ederim yardım için. :)

Yeni kartına güç kaynağından gelen bir kablo takmana gerek yok.
R7 240 Güç girişi gerektirmiyor.
Anladım, o zaman sizce sorun nedir aklınızda birşey var mı? Ekran kartı çalışıyor, girişi de çalışıyor. VGA kablosunun çalışmıyor olma olasılığı var mıdır acaba veya tam oturmuyor olma olasılığı.

2. el aldıysanız denediniz mi? kart çalışıyor mu diye denediğiniz zaman çalışıyorsa ve VGA girişini kullandıysanız bence girişte sorun yoktur. Eski kartını geri takıp Kabloyu deneyebilirsin.

İlk aldığınızda denemediyseniz geri verebiliyorsanız verin. Veremiyorsanız başka girişi deneyin bilgisayarcıda falan.

Düzenleme :
Kablonun çalışmama olasılığı girmeme olasılığından daha yüksek. Denemekte fayda var başka kablo ile.

Geri
Yukarı