Kasayı camı açık kullanmak zarar verir mi?

Kasamın camı vida olmadan kapalı gibi durabiliyor. En basitinden sadece ağır kullanımda çıkartırım , normal kullanımda sorun yok ama %99 gibi kullanımlarda 10-12 derece düşüyor camı yokken . En basitinden Assassin's Creed Odyssey ı cam kapalı 82 cam açık 69 derece oynuyorum .

Ben yan kapak açık bir şekilde kullanıyorum. Sadece biraz toz topluyor. Hava tabancası ile zarar vermeden güzelce temizliyorum. Sorun yaratmadı.

Son düzenleme:
Hayır aksine daha az sıcaklık gösterir.
Bu konuda yanılıyorsunuz.
Örneğin sıcak bir yaz gününde evinizdeki pencereleri açarsınız oluşan hava akışı evinizi serin tutar. Eğer hava akışı olmazsa ev dışarıdan daha sıcak olur.
Kasanın yan tarafını çıkartmak yılların şehir efsanesidir. Kusura bakmayın

@Anim8or genellikle yan kapağı açıp oynadığımda sistemdeki tüm parçalar 8 derece daha serin çalışıyor. Ön kapağı açtığımda 5 derece daha serin çalışıyor.
Böyle bir kullanımda prensipte kasa odanızın tamamı oluyor :) . Bileşenlerin ısısı odanızı ısıtabilir veya tam tersi sıcak bir oda birleşenleri ısıtabilir. Eğer iyi bir klima sistemi yoksa bu kararlı bir yöntem değil. Bilgisayar kasaları böyle bir kullanım için tasarlanmadı. Pozitif veya Negatif Hava Basıncı gibi hava akışları olması gerekiyor. Doğru kullanım bu fakat istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz daha iyi olduğunu düşünüyorsanız.

Bu konuda yanılıyorsunuz.
Örneğin sıcak bir yaz gününde evinizdeki pencereleri açarsınız oluşan hava akışı evinizi serin tutar. Eğer hava akışı olmazsa ev dışarıdan daha sıcak olur.
Kasanın yan tarafını çıkartmak yılların şehir efsanesidir. Kusura bakmayın.

Pardon da o zaman neden kapağı açtığımda sıcaklık 5-10 derece soğuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı