Kasayı oynatınca görüntü gidiyor

Venocom

Kilopat
Benim bilgisayarımda sanırsam DirectX sıkıntısı var. Çünkü görüntü gidiyor ve gelmiyor. Kasayı böyle hafif sallıyorum düzeliyor. Yine gitti görüntü sonra kendi kendine geldi ve DirectX hatası çıktı. Hatanın resmini at diyenler için atmam çünkü harfler birbirine girmiş ve okunmuyordu. W10 için DirectX'i kaldırıp tekrardan yüklemek istiyorrum. Nasıl yapacağım?

Kasayı sallamakla ilgili bir durumda ben sorunun donanımsal olduğunu düşünürdüm, güç kabloları temassızlık yapıyor olabilir, ekran kartı slotunda da aynı şekilde.

Sadece görüntü gitmiyor sesler de gidiyor. Dönüştürücü kullanıp VGA ile bağlanıyorum. VGA'dan olsa ses gitmez ve ekranda üç renk çıkardı "VGA'yı tak" derdi diye tahmin ediyorum. Bazen yeniden başlatınca tık sesi gelir ondan sonra görüntü gelir ama bazen o ses gelmeyip görüntü de gelmiyor.

Sadece görüntü gitmiyor sesler de gidiyor. Dönüştürücü kullanıp VGA ile bağlanıyorum. VGA'dan olsa ses gitmez ve ekranda üç renk çıkardı "VGA'yı tak" derdi diye tahmin ediyorum. Bazen yeniden başlatınca tık sesi gelir ondan sonra görüntü gelir ama bazen o ses gelmeyip görüntü de gelmiyor.
Ekran kartları ses problemlerine de yol açabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı