Kasayı Temizledikten Sonra Monitöre Görüntü Gelmiyor

corpsony

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler, sabah bilgisayarımın içini temizledim. İşlemci fanını ve soğutucuyu temizledim ve termal macunu yeniledim. İlk açtığımda kasanın içine üfledim. Tozlar uçuştu. Şimdi ise kasa çalışıyor. (Fanların hepsi çalışıyor) ama ekrana görüntü gelmiyor ve kasanın üstündeki power ışığı yanmıyor. Sebebini ve çözümünü söylerseniz çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genellikle temizleme sırasında kablolara statik elektrik geçmesinden monitöre görüntü gelmez. Biraz bekleyip sonra yine bakarsınız.

Fakat aynı dertten müzdarip bende zamanında "ne oluyor ya" demiştim, daha sonra işlemci ayaklarının kırılmış olduğunu gördüm, bir kaç tanesinin... Umarım sizin de öyle değildir.

İşlemciyi doğru takmamış yada fazla macun sürmüş olabilirsin. Soğutucuyu ve macunu doğru sürüp tekrar takın. Fan bağlantılarını ve güç bağlantılarını kontrol edip ramleri çıkartıp pinleri temizleyip doğru yerlere sıkıca takın. HDD sata slotnu ve güç girişlerini kontrol edip tüm işlemleri yaptıktan sonra bios reset yapıp bilgisayarı açın.
Bilgisayar açılmadan bios'a girip default yapıp kaydedin.

Fan oturmuyor olabilir ama hiç görüntü gelmemesi ve sürekli yanan o ışığın gelmemesi kesinlikle donanımsal ve anakart kaynaklı bir sorundur. Tozlanmadan değil de temizlediğiniz nesnenin sert olmasından kaynaklı bir kırılma olmuş gibi.

İşlemciyi doğru takmamış yada fazla macun sürmüş olabilirsin. Soğutucuyu ve macunu doğru sürüp tekrar takın. Fan bağlantılarını ve güç bağlantılarını kontrol edip ramleri çıkartıp pinleri temizleyip doğru yerlere sıkıca takın. HDD sata slotnu ve güç girişlerini kontrol edip tüm işlemleri yaptıktan sonra bios reset yapıp bilgisayarı açın.
Bilgisayar açılmadan bios'a girip default yapıp kaydedin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı