Kasayı prize takınca şalterin atması

Kiyıl

Kilopat
Daha fazla  
Kendi evimde 2 gün önce sorunsuz kullandığım sistemimle öğrenci evine geçtim. Evimde kullandığım 3'lü prizi fişe taktığım an sigorta attı. Farklı bir 3'lü priz ile denediğimde de sorun devam etti. Aktif olarak sadece buzdolabı ve modem çalışıyor onlarda salonda.

Atan sigorta en sağdaki sigorta.

Dosya Ekleri

• 20220923_043135.jpg
    20220923_043135.jpg
    126 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleme:
Kasada kaçak var en sağdaki dediğiniz siyah olan ise. Sadece kasayı alıp başka prize takabilir misin? Eğer yine atarsa güç kaynağında kaçak var.

Bu arada kendi evinde aynı şekilde kaçak akım var mıydı?

Kasada kaçak var en sağdaki dediğiniz siyah olan ise. Sadece kasayı alıp başka prize takabilir misin? Eğer yine atarsa güç kaynağında kaçak var.

Bu arada kendi evinde aynı şekilde kaçak akım var mıydı?

Kendi evimde kaçak akım olup olmadığını bilmiyorum ama 3 senedir sorunsuzca bu şekilde kullanıyordum. Farklı prizde denemek yerine o prizde farklı cihaz çalıştıracağım çünkü dün tüm binanın elektriği gitti ilk sigorta atışında.

Kendi evimde kaçak akım olup olmadığını bilmiyorum ama 3 senedir sorunsuzca bu şekilde kullanıyordum. Farklı prizde denemek yerine o prizde farklı cihaz çalıştıracağım çünkü dün tüm binanın elektriği gitti ilk sigorta atışında.

PSU'yu söküp bilgisayarcıya götürdüm ve durumu izah ettim henüz görmeden 400TL civarı dedi bekliyorum bakalım gelmesini. Durduk yere sadece ev değiştirme ile ne olmuş olabilir çok merak ediyorum.

Son düzenleme:

PSU'yu söküp bilgisayarcıya götürdüm ve durumu izah ettim henüz görmeden 400TL civarı dedi bekliyorum bakalım gelmesini. Durduk yere sadece ev değiştirme ile ne olmuş olabilir çok merak ediyorum.
Belki bu eski bir problem ama şimdi haberiniz oldu, bu da bir ihtimal.
Ömceki evinizde kaçak akım rölesi yoksa veya topraklama tesisatı düzgün değilse haberinizin olmaması normal çünkü.

Bilgisayarcı kısa devre yaptığını sorunun düzeltilemeyeceğini yenisini almamı söyledi. Başka bir yere daha göstereceğim. Bakmaya üşendiğini düşünüyorum.

Kısa devre yaptığını internette biraz araştırma yaparak bende anlayabiliyorum zaten.

Tam da düşündüğüm gibi hiçbir işlem yapmamış Power üzerinde.
3. götürdügüm bilgisayarcı kontrol etti hatta kendi bilgisayarı üzerinde denedi ve sorunsuz çalıştı. Kaçak akım ile alakalı bir problem olduğunu başka prizde denememi olmazsa elektrikçi çağırıp prizlere baktırmamı söyledi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı