Kasayı temizledikten sonra kasa fanından ses geliyor

Nakliyeci Sefer

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Masaüstü PC'ye her zaman ki gibi tozları almak için ufak temizlik yaptım. İnce bezle fanlardaki tozu aldıktan sonra kasanın kendi fanlarindan birisinde (ortadaki fani elimle durdurunca ses kesildi ) bir şeye sürüyormuş gibi çok rahatsız edici bir ses oluyor ve hatta bazen dönmeme gibi problem oluyor.
Bilgisayarı açınca ilk 5 dk ses devam ediyor ve kendiliğinden düzeliyor.
Yardımınıza ihtiyacım var.

Temizlerken çok döndürdüysen olmuş olabilir. Kasa fanı ise işin daha kolay. Göbekte yağlamak için yer varsa ufak bir yağ damlatman yeterli olur.

Araya kablo ya da başka bir şey girmiş olabilir mi?
Yok baktım , zaten temizlerken fanı sokmedim sadece üstündeki tozları aldım
Temizlerken çok döndürdüysen olmuş olabilir. Kasa fanı ise işin daha kolay. Göbekte yağlamak için yer varsa ufak bir yağ damlatman yeterli olur.
Yarın zaten genel temizlik için bilgisayarcıya gitmeyi düşünüyordum orda söylerim bunu

Abim de laptoptaki tozları alayım derken direk fanı sökmüştü cehennem sıcağında GTA 3 keyfi yapıyor konuyu takipteyim :D

Abim de laptoptaki tozları alayım derken direk fanı sökmüştü cehennem sıcağında GTA 3 keyfi yapıyor konuyu takipteyim :D
Çok şükür bende öyle bır durum yok :)
Açılışta bir tane fanı 5 dk traktör gibi çalışıp kendiliğinden düzeliyor
Merhaba arkadaşlar.
Masaüstü PC'ye her zaman ki gibi tozları almak için ufak temizlik yaptım. İnce bezle fanlardaki tozu aldıktan sonra kasanın kendi fanlarindan birisinde (ortadaki fani elimle durdurunca ses kesildi ) bir şeye sürüyormuş gibi çok rahatsız edici bir ses oluyor ve hatta bazen dönmeme gibi problem oluyor.
Bilgisayarı açınca ilk 5 dk ses devam ediyor ve kendiliğinden düzeliyor.
Yardımınıza ihtiyacım var.
Bu arada kasa markası

Corsair Carbide Spec-Delta RGB 550w +80​

Geri
Yukarı