Kasayı temizledikten sonra performans düşüşü

betalifev1

Hectopat
Kasaya bir bahar temizliği yapayım dedim söktüm temizledik taktım. İlk çalıştırmayı denediğimde pc açılış sesi geldi geri kapandı meğer bir kabloyu takmayı unutmuşum anakarta onu da taktıktan sonra pc açıldı fakat üst üste 2 kere mavi ekran verip kendini resledi. Sonrasında düzeldi fakat Knight online'a girdiğimde (ki bu kadar basit grafikli bi oyun) oyunun kastığını farkettim. Temizlik sırasında merak edip işlemciyi çıkartmıştım ve geri yanlış yerleştirdim yuvaya oturmadığını farkettim (zorlamadım) çıkardım ve doğru şekilde yavaşça tekrar taktım. Sizce sorun neden kaynaklanıyor ? Bir parçaya zarar vermiş olabilir miyim ? İşlemci intel i5-2500 3.30 ghz ekran kartı sapphire r9-270 vapor-x. Anakart vs kasayı ilk aldığımda olan ismini bilmediğim bir şey ama şu güne kadar beni yarı yolda bırakmayan bir sistem. Henüz parçaları tekrar yerleştirmeyi denemedim. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba konuya şu şekilde deyinmek istiyorum bu işlerde deneyiminiz fazla yoksa bir bilgisayarcıya yaptırmalısınız daha önceleri bende sapasağlam bir bilgisayarı bu şekilde temizlemiştim bendede benzer bir sorun olmuştu işlemci soğutucusu'nun kablosunu takmayı unutmuşum meğerse , bu tür hatalar sıkça olur dikkatli yapmakta fayda var bu işlerde şaka olmaz bence o bilgisayarı fazla zorlamadan anlayan birine götür yoksa kalıcı hasarlar verebilirsin .

Aida64 programını internetten indir,oradan sıcaklığı ölçersin.Termal macun sürmeden işlemciyi asla monte etme.

Ben teknik serviste çalışırken müşterinin biri geldi ve bilgisayarının açılmadığını söyledi. O da senin gibi temizlik amaçlı ne var ne yok çıkarıp, kendince temizleyip geri takmış. Fakat sonra bilgisayar açılmamış. İşlemciyi çıkarttığımızda altındaki pinlerden birinin anakarttaki iğnelere yapışıp orta kaldığını ve anakarttaki pinlerin de yamulup birbirine temas ettiğini gördüm. Temizlik amaçlı neden işlemci çıkartılır anlamıyorum. Soğutucuyu çıkar, işlemcideki ve soğutucudaki macunu temizle. Yeni macunu sürüp eşit olarak yay ve soğutucu geri yerleştir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı