Kasiyerlik zor mu?

Dushh

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, matematik ile alakam 0 derecede yani hesap yapabiliyorum ama kafam çok karışıyor. Sürekli unutkanlık var bir şey soracağım oradaki sistemde her şey yazıyor mu mesela diyelim, bana 400 TL para verdiler 160 TL'lik bir şey alıyorlar. Onu yazınca falan orada ne kadar vereceğim yazıyor mu?

Arkadaşlar, matematik ile alakam 0 derecede yani hesap yapabiliyorum ama kafam çok karışıyor. Sürekli unutkanlık var bir şey soracağım oradaki sistemde her şey yazıyor mu mesela diyelim, bana 400 TL para verdiler 160 TL'lik bir şey alıyorlar. Onu yazınca falan orada ne kadar vereceğim yazıyor mu?

Zaten orada büyük yazar kasa oluyor, eğer bildiğimiz büyük marketlerde çalışacaksan işte BİM A101 Migros gibi işlerde, bana söyleneni söyleyeyim sana, ben gelip 100 liralık ürün aldım 200 TL verdim, sende makineye 200 TL giriyorsun, makine ekranında ne kadar para üstü vereceğin yazıyor demişlerdi bana, yüzde 90 bu şekilde çalışıyor sistem. Yani sen hesap yapmıyorsun makinede ne yazıyorsa kasadan onu vereceksin.

Pizza huta giriyorum oranın farklıdır herhalde.
Hiç kasma çok basit ve pratik işler. Dışarıdan biraz korkutucu görünüyor. Ama kısa sürede her şeyi kavrarsın. Ben de kısa bir süre A101'de başlamıştım. Sendeki endişeler bende de olmuştu. Bir haftada her şeyi kavradım kasada. Kasma kendini rahat ol.

Geri
Yukarı