Kaspamining.NET dolandırıcılığı

remixindir

Hectopat
Merhaba dostlar, gecen hafta kaspa madenciliği araştırırken aşağıdaki web sayfasına denk geldim. Bazı kripto YouTuber'lar bu dolandırıcılığa bilerek alet olduğunu da gördüm. İnsanları dolandırıp yatırım yapın günlük ödeme verelim şeklinde vaatlerle kandırıp ponzi sistem gibi paraları toplayıp kaçıyorlar.
Dikkat edin mesela örnek bir video sanki kaspa coinin resmi mining sistemi gibi anlatılmış bir video.
Bir de dev proje tarzı reklamlar yapılıyor. Ortada proje falan yok :))
Short videolar TikTok'ta da videoları var. Videolardan bazıları.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dikkat edin arkadaşlar bu dolandırıcılara para kaptırmayın. Bedava peynir fare kapanında.

Son düzenleyen: Moderatör:
CİMER tarzı yerlere şikayet edilmeli ve mağdur olanlar savcılığa başvurmalı. İnsanlar nasıl sessiz kalabilmiş anlamıyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler.

Merhaba dostlar, gecen hafta kaspa madenciliği araştırırken aşağıdaki web sayfasına denk geldim. Bazı kripto YouTuber'lar bu dolandırıcılığa bilerek alet olduğunu da gördüm. İnsanları dolandırıp yatırım yapın günlük ödeme verelim şeklinde vaatlerle kandırıp ponzi sistem gibi paraları toplayıp kaçıyorlar.
Dikkat edin mesela örnek bir video sanki kaspa coinin resmi mining sistemi gibi anlatılmış bir video.
Bir de dev proje tarzı reklamlar yapılıyor. Ortada proje falan yok :))
Short videolar TikTok'ta da videoları var. Videolardan bazıları.

Dikkat edin arkadaşlar bu dolandırıcılara para kaptırmayın. Bedava peynir fare kapanında.
Ponzi olduğu açıkça belliymiş. Bunun gibi bir sürü site ortaya çıkıyor. O yüzden asla nasıl kazandıracağını bilmeden, para ile para kazanacağınızı vaadeden sistemlerden uzak durun.

CİMER tarzı yerlere şikayet edilmeli ve mağdur olanlar savcılığa başvurmalı. İnsanlar nasıl sessiz kalabilmiş anlamıyorum.

Bilgilendirme için teşekkürler.
Bunlardan bir tane olsa neyse, fakat tonla ponzi sitesi var. Engel olmak imkansız. O yüzden iş bize düşüyor. Bir de bunlar genelde yabancı merkezli oluyor. CİMER'in pek faydası olmaz.

Kimse kimseye beleş para vermez. Bunu akıl etmek yeterli ama insanlar biraz salak, biraz saf biraz da aç gözlü bunu da kullananlar var. Olacak da.

Maalesef Kripto olarak ödeme aldıkları için takibi zor. Fakat Savcılığa başvurulduğu zaman Telegram dan IP vs den tespit edilebiliyor. TR de ise yakalabilir fakat yurtdışında ise zor gibi

Geri
Yukarı