Kaspersky "7 bulut nesne atlandı" ne demek?

akmuse

Hectopat
Daha fazla  
Kaspersky'dan tam tarama yaptırıyorum. 7 tane bulut nesne atlandı diyor ama tehdit yok da diyor aynı zamanda. Bunun anlamı ne oluyor? Ayrıca bulut nesne ne oluyor virüs mü?

Tarama esnasında size soru sormuş ve siz de geç demişsiniz, dosyanın temizlenmesine izin vermemişsiniz.
İzinleri güvenlik duvarı / uygulama yöneticisinden kontrol edebilirsiniz.

Tarama esnasında size soru sormuş ve siz de geç demişsiniz, dosyanın temizlenmesine izin vermemişsiniz.
Hayır tarama esnasında bir şey sormadı bana, hatta kontrol amaçlı 2 defa yaptım ve başında bekledim herhangi bir soru çıkmadı karşıma ve geç demedim. Tam olarak hangi dosyaları atladığını görme şansım var mı? dosya olarak. Çünkü neredeyse bilgisayara hiçbir şey yüklemiyorum. Sadece oyun, o da steamden.
İzinlere baktım öyle ahım şahım dikkatimi çeken bir şey olmadı. mDNS felan gibisinden şeyler çekti dikkatimi. Diğer yere gelirsek görev yöneticisi demek istediniz galiba? uygulama yöneticisi diye bir yer bulamadım.
@Murat5038 hocam konu hakkında aydınlatabilir misiniz rica etsem?

Son düzenleme:
Kaspersky Onedrive bulut depolama alanındaki dosyaları taramıyor. Onla alakalı olabilir, Onedrive kullanıyorsan.

Tarama raporunu paylaşabilir misin?

OneDrive kullanıyorum fakat 4-5 gün önce Windows Key ile etkinleştirirken Windows’u yeni bir mail açmıştım. O hesapla OneDrive bağlı ve o hesapta mail dahi yok bomboş bir mail. Sadece Windows için açtım. Diğer sorunda burada Kasperskyda ayrıntılara tıklıyorum, tarama raporunda sadece tarama başlatıldı ve tarama bitti yazıyor. Raporda hiçbir şey yok. Raporun daha detaylı alınabildiği başka bir yer var da ben mi bilmiyorum?
Konuyla bir alakası var mıdır bilmiyorum ama dün gece bilgisayarı kapattığımda ekran siyah oldu fakat kasa 1-2 dk geç kapandı bu sabah açarken de kasa çalıştı ekran siyah oldu ve 3-4 dakika boyunca sistem başlamadı. Reset attım kasadan açıldı direk. Bu arada OneDrive'mda tarayıcı üzerinden denediğim powerpoint, word dosyaları var 6 tane. 1 tane pdf var OneDrive'ı kullanın diye ve Kişisel bilgisayar diye bir uygulama tarzı dosya var. Bu ikisi OneDrive'n kendi dosyaları fakat Kişisel Bilgisayar diye bir şeyi ilk defa görüyorum.
- Evet dediğin ile alakalıymış herhalde dostum. OneDrive'daki 3 Powerpoint ve 3 Word dosyasını silip tarama yaptırdım ve bu seferki taramada ''7 tane bulut nesnesi atlandı'' diye bir şey yazmadı direk tespit edilen 0 silinen 0 silinemeyen 0 yazdı. Fakat anlamadığım şey 6 dosya silmeme rağmen 7 tane olarak gelen bulut nesnesi atlandı yazısı nasıl gitti? Bir dosyaya noldu? aslında çokta ilgilenmiyorum sorun çözüldüğü için ama bilgilenmekte fayda var meraktan soruyorum. Birde son olarak bu OneDrive'daki ''Kişisel Bilgisayar'' isimli uygulama tarzı dosya nedir? Silsem bir sorun olmaz herhalde, senelerdirilk defa görüyorum bunu.
Son cümle düzeltme: Senelerdir OneDrive kullanıyorum farklı hesaplarda ilk defa görüyorum bunu.
Bir düzeltme daha😂: Kişisel Kasa'ymış dosyanın ismi.

Son düzenleme:
Kaspersky'dan tam tarama yaptırıyorum. 7 tane bulut nesne atlandı diyor ama tehdit yok da diyor aynı zamanda. Bunun anlamı ne oluyor? Ayrıca bulut nesne ne oluyor virüs mü?
bende de dostum

Yeni konular

Geri
Yukarı