Kaspersky aktivasyonu sırasında proxy değişimi gerektiren lisans nedir?

Experiment67

Hectopat
4 yıldır kaspersky internet security kullanıcısıyım.

Resmi web sayfası ve indirime denk geldiğim alışveriş siteden olmak üzere kendim ve arkadaşlarım için pek çok lisans satın aldım. 2 ve 3 kullanı olarak satın almış olduğum lisans belirli sebeplerden sık format atmam nedeniyle engellenmişti. Aktivasyon kodu doğal olarak şüpheli gözüktüğü için kara listeye eklenmişti. Kaspersky teknik destek ekibi ile iletişime geçtiğimde 24 saatten daha kısa sürede çözüme ulaştım.

Resmi web sayfası hatta hepsiburada, n11 gittigidiyor gibi alışveriş siteleri üzerinden satın aldığım kodlar ile alakalı herhangi olumsuzlukla karşılaşmadım.

Başkıktaki soruya gelecek olursak:

N11, Gittigidiyor ve daha pek çok site üzerinden uygun fiyatlı lisanslar satılmakta. Özellikle uygun fiyatlı satıcılada denk geldiğim "aktivasyon kodu girmeden önce proxy ayarlarını değiştirme ihtiyacı olduğu" belirtilmiş.

Aktivasyon kodu ülkemizde geçerli olmadığı için mi bu isteniyor?

Proxy değiştirerek aktivasyon yapılması ileride kaspersky teknik desteği vermemesi ya da lisans kaybetme gibi problemle karşılaşmaya neden mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Proxy değiştirerek aktivasyon yapılması, ileride Kaspersky teknik desteği vermemesi ya da lisans kaybetme gibi problemle karşılaşmaya neden mu?
Evet olur. Yaptıkları legal değil.

Kısa konuşayım. Aktivasyon sırasında proxy gerektiren lisans, alınmaması gereken lisanstır :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı