Kaspersky bilgisayarda Bitcoin miner ve Trojan buldu

Crispy

Centipat
Arkadaşlar bugün 5 dk once bilgisayarım bir anda dondu kastı kulaklıga bom bom diye ses geldi sonra anladım ki Kaspersky bilgisayarda RAT ve Bitcoin miner ve trojan bulmuş verilerimi korumuş zaten bilgesiyarda önemli bir şeyim yok bir şey olur mu?

Arkadaşlar bugün 5 dk once bilgisayarım bir anda dondu kastı kulaklıga bom bom diye ses geldi sonra anladım ki Kaspersky bilgisayarda RAT ve Bitcoin miner ve trojan bulmuş verilerimi korumuş zaten bilgesiyarda önemli bir şeyim yok bir şey olur mu?

Ekran kartın uzun vadede ölür hemen bir format at.

Artı -2 Eksi
Kaspersky icabına bakmışsa tamamdır.
O kadar emin olunmaz bence çok ağır virüsler RAT virüsü bir silinmede gidecek kadar kolay değil. Bazı yöntemler vardı ama hatırlayamıyorum şu an. Görev yöneticisinden falan bakabiliyordunuz. Malwarebytes ile tarama yaptırın sağlama alın. GPU kullanımı da keza boşta iken fazlaysa virüs gitmemiş demektir.

O kadar emin olunmaz bence çok ağır virüsler RAT virüsü bir silinmede gidecek kadar kolay değil. Bazı yöntemler vardı ama hatırlayamıyorum şu an. Görev yöneticisinden falan bakabiliyordunuz. Malwarebytes ile tarama yaptırın sağlama alın. GPU kullanımı da keza boşta iken fazlaysa virüs gitmemiş demektir.

Haklısınız hocam.

Kaspersky icabına bakmışsa tamamdır.

Bakmış hocam canını okumuş 😁

Virüsün nasıl girdiğini biliyor musunuz?
Yani hangi siteden, hangi indirmeden?

Bilmiyorum.

1674755011088.png

Hocalarım Allah'a emanet :) ben öldüm.

Son düzenleme:
Bakmış hocam canını okumuş 😁

Bilmiyorum.

Eki Görüntüle 1646406

Hocalarım Allah'a emanet :) ben öldüm.
Aktif değil o korkmanıza gerek yok "Arşivi Sil" seçeneğine tıklayın.

ESET Scanner ile tarama yapın ardından Hitman.Pro ile tarama yapın köklerini kazıyacaklardır diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı