Çözüldü Kaspersky bilgisayarı yavaşlatır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

us3469734

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar dün bilgisayarıma Kaspersky antivirus programını indirdim. Bugün YouTube'da video izlerken durdurayım dedim. Normal tıklayınca sıkıntı yok fakat boşluk tuşuna basınca 1 saniye kadar gecikmeyle video duruyor. Bunun sebebi Kaspersky midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet, bunun sebebi tamamen Kaspersky'dır.

Kaspersky, YouTube'da ciddi gecikmelere sebebiyet veriyor, her bilgisayarda olan bir durum değil. Kaspersky kullanıcılarında bu sorun çokça var, Kaspersky forumlarında aynı sorundan muzdarip bir sürü insanı görebilirsiniz.

Kesin bir çözümü yok diyebilirim, işe yarama olasılığı yüksek olan çözümler mevcut fakat zamanında bende işe yaramamıştı bu çözümlerin hiçbiri. Bir süre Bitdefender'a geçmiş, ondan sonra Kaspersky'a geri döndüğümde sorunun çözüldüğünü görmüştüm.

İlk başta internet tarayıcınızdaki Kaspersky eklentisini silin ve bu gecikmeler devam ediyor mu diye kontrol edin. Sorun devam ediyorsa altta yazacağım talimatları izleyin.

1) Kaspersky'ı aç ve ayarlara gir.
2) Ayarlar menüsünde "Diğer Ayarlar" bölümüne girdikten sonra Ağ bölümüne gir.
3) Trafik işleme bölümündeki "Web sayfalarıyla erişim için web trafiğine komut yerleştir." cümlesinin başındaki tiki kaldır.

Tekrardan düzelmezse Kaspersky'ı silip, tekrardan kurmayı deneyebilirsin.

Kaspersky forumlarında bu sorunun bilindiğini ve 2021 yılında gelecek olan MR2 güncellemesi ile bu sorunun çözüleceği belirtilmiş.

@Murat5038 Hocamı etiketleyeyim, belki bir görüşü vardır. Kendisinin Kaspersky ile bir bağı var diye biliyorum.
Coşma zaten arka plan hizmetleri + Kaspersky tarama yapınca AntiMalwareService Executable is birlikte uçuyor, yoksa bayağı güzel çalışıyor
Hiç Kaspersky yüzünden bilgisayarımın takıldığını hatırlamıyorum. Eksisi olmayan ancak artıları olan bir programı neden kötülemiş acaba bu konudakiler?

Hiç Kaspersky yüzünden bilgisayarımın takıldığını hatırlamıyorum. Eksisi olmayan ancak artıları olan bir programı neden kötülemiş acaba bu konudakiler?
İşte bazen o coşmalar arka plan hizmetleri ile oluyor, yoksa benim sistem yüzünden de olabilr 8GB RAM'li br Laptop kullanıyorum, yani kullanıcıya göre değişebilir.

Bilmem, bir nedeni vardır

Hayır okumama rağmen mantığı oluşmadı kafamda. Acaba bir şeyleri mi yanlış anlıyorum, siz mi yanlış anlatıyorsunuz?
Adam'ın sorusu youtube'da kaspersky yüzünden donduğunu söylemesi idi, ama tartıştık fln sonra karar verdik Önbellek temizlenmesi gerekiyor dedik bitti ama sonra birkaç kişi yazmaya devam etti bu kadar yani, bir şeyi yanlış anladığını sanmıyorum

Geri
Yukarı