Kaspersky Cheat Engine'yi trojan olarak algılıyor

Cheat Engine açık kaynaklı bir yazılım. Kodları değil, bellekteki verileri değiştiriyor.
Virüs olarak algılaması da normal değil.
Ne olduğunu bilmediğiniz şeyler hakkında atıp tutmayın.

Aklıma gelen tek şey kullandığın başka bir programın Cheat Engine'in dosyalarını değiştirdiği ve o dosyaların trojan olduğu.

Cheat Engine açık kaynaklı bir yazılım. Kodları değil, bellekteki verileri değiştiriyor.
ne olduğunu bilmediğiniz şeyler hakkında atıp tutmayın.

Aklıma gelen tek şey kullandığın başka bir programın Cheat Engine'in dosyalarını değiştirdiği ve o dosyaların trojan olduğu.

Dostum kendi sitesinden indirdim nasıl trojan rat keylogger oluyor.

Ne olduğunu bilmediğiniz şeyler hakkında atıp tutmayın.

Bu forumun en büyük sorunu bu zaten, herkes bir şeyler biliyor yanlış veya doğru.

Dostum kendi sitesinden indirdim nasıl trojan rat keylogger oluyor?
Asıl soru o değil, asıl soru "Ben de kendi sitesinden indirdim, bende öyle değilken sende neden öyle oluyor?" olmalı. Cevabı hakkında bir tahminim var. Ne olduğunu söyledim. Çok dert ediyorsan, şüpheleniyorsan önce Kaspersky'ın işini yapmasına izin ver. Sonra Cheat Engine'i kaldırıp tam tarama yap. Sonra sitesinden tekrar indirip kullanmaya çalış. Yok, bence kesinlikle sorun yok diyorsan istisnaya ekle.

Yeni konular

Geri
Yukarı