Kaspersky Cloud Security Firewall Gerekli midir?

Sepulcher

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Laptopuma temiz kurulum yaptıktan sonra Kaspersky 30 günlük ücretli deneme sürümünü aktif ettim, bu 30 gün sonrasında ücretsiz olan cloud security versiyonunu kullanacağım. Fakat kurulum yaparken aklıma şu takıldı, bildiğim kadarıyla ücretsiz versiyonunda Firewall bulunmamakta. Acaba ücretli versiyon bitiminde Comodo Internet Security'e geçiş yapmam mantıklı olur mu? Bu Kaspersky ücretsiz sürüm için önemli bir eksik midir? Veya Comodo kurup firewall ile birlikte kullanmam bana Kaspersky ücretsiz sürüme göre daha çok artı sağlar mı? Warez-Crack vs. şeylerle uğraşmıyorum fakat öğrenci olduğum için programlama ve bazı derslerim için bazı sitelerden ders notu, kitap vs. araştırması yapıp indiriyorum. Kaspersky ayarlarını sitede yaygın olan talimat konusuna göre yaptım, Comodo'yu da eğer kurmam gerekirse öyle yapacağım.
Teşekkür ederim.

Evet, Kaspersky Security Cloud Free içerisinde güvenlik duvarı özelliği bulunmamaktadır. Kaspersky Security Cloud Free'nin içerisinde sunulan özellikler sizin için yetersiz kalırsa, Comodo Internet Security'e geçebilirsiniz fakat tamamen Comodo Internet Security'e geçmenizi de önermem. Çünkü son zamanlarda kullandığımda, arka planda açmış olduğum yazılımların gerekli olan hizmetlerini (güvenli hizmetler) direkt olarak engellemeye çalışıyordu. Tabii bu durum HIPS özelliğinden kaynaklanıyordu fakat HIPS özelliğini kapatmanın ardından yine bu sorun devam ediyordu.

Yani içerisinde tehdit bulunmayan yazılımları kendi içerisinde karantinaya alabiliyor. Karantina içerisinde size bu ögelere ne yapılması gerektiğini de size soruyor fakat bunlarla uğraşmak istemiyorsanız; Kaspersky Security Cloud Free ve Comodo Firewall Free kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim, dediğinizi uygulamaya çalışacağım fakat şunu da sormak istiyorum. Sistemimde Ryzen 7 4800H işlemci, 1650TI ekran kartı ve 16 GB 3200 MHz ram bulunmakta. Kullandığım programlar Ansys, Autocad Inventor gibi çizim programları ve Eclipse gibi yazılım programları. Acaba Comodo Firewall ile birlikte Kaspersky ücretsiz sürüm kasma, donma vs. gibi bir yavaşlık yaratır mı?

Acaba Comodo Firewall ile birlikte Kaspersky ücretsiz sürüm; kasma, donma vs. gibi bir yavaşlık yaratır mı?
Sahip olduğunuz sistem içerisinde bir yavaşlık durumu oluşturacaklarını düşünmüyorum. Daha düşük sistemlerde bu kombinasyonu denediğimde gayet güzel sonuçlar almıştım.

Örneğin aşağıdaki konuda Kaspersky Security Cloud Free'yi test ettiğim (Comodo Firewall Free olmadan) dizüstü bilgisayarda, gayet güzel sonuçlar almıştım. Comodo Firewall Free'nin de kaynak kullanımı, Kaspersky Security Cloud Free'ye göre daha az olacaktır. Herhangi bir performans sorunu olursa, yeni bir konu oluşturabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı