Kaspersky deneyimim

Lasty

Decapat
Makaleler
1
Kaspersky antivirüs uygulamasını VMware üzerinde birçok virüs ile kapıştırdım (spark, taskill, memz, wannacry vb). Çoğunu ezip geçti. Eicar test dosyasına kadar...
Tüm ayarlar açıktı. Eicar dosyasını çalıştırdığımda hiçbir uyarı vermedi. Dosya sorunsız çalıştı. Diğer antivirüslere denettiğimde ise evet, engelledi. Sorunsuz. Gerçek bilgisayarımda da kullanıyordum fakat çok aşırı bir yük olduğundan 460 GB M.2 SSD'yi biraz zorladı.
Diğer özelliklerine değinecek olursam, openttd oyununun Save dosyasını "virüs" olarak görmesi ve sürekli "dosya uzantıları gözükmüyor" hatası çok canımı sıktı.
Güzel yönlerine bakacak olursak;
Güvenilir.
Yardımcı.
Günlük kullanıma uygun. Dememiz en doğrusu. Eicar dosyasını engellemeyen bir antivirüs'e ne denir bilmiyorum...

Bu aralar çok fazla Kaspersky konuları görüyorum.
EICAR dışında bütün dosyalar engellendiyse problem yoktur. En azından bir Protogent değildir :D

Eicar dosyasını engellemeyen bir antivirüs'e ne denir bilmiyorum...
Ne denir? Kurcaladığın ayarlardan kaynaklı olabilir denir en fazla. Tespit ediyor çünkü. Sizlik bir durum. Sahte olan Eicarı indirdiniz ya da.
Kaspersky tüm dosyalarınız ve giriş yaptığınız sitelerin log kaydını alıyor ve saklıyor.
Girdiğiniz arama motoru almıyor mu? Girdiğin her yer senden bu bilgileri alıyor. Sana özel kimlik bile veriyor haberiniz yok heralde?

Kaspersky Total Security 2021 lisanslı olarak kullanıyorum. Bahsettiğiniz dosyayı orijinal sitesinden indirmeye çalışırken bile uyarı vererek indirmeye girdiğim siteye erişimi engelledi. Korumayı duraklatıp indirdim ardından tekrar korumayı açtım zip dosyasını açmayı engelledi. Sizde nasıl çalıştı anlamıyorum.

Bu arada unutmayın Kaspersky tüm dosyalarınız ve giriş yaptığınız sitelerin log kaydını alıyor ve saklıyor. Gizlilik arıyorsanız hiç bulaşmayın. Bu bilgileri server ile paylaşıp kayıt tutmasından bahsetmiyorum bile :D.
İnternet bağlantınızı keserseniz sizden hiç kimse hiçbir bilgi alamaz. :)

Kaspersky ezip geçiyor gerçekten. Performans konusunda da gayet iyi. Sistemi yoran bir AV değil.
Özellikle bu tablolarda Kaspersky ile rakipleri arasındaki durumu görmek mümkün:

Performans konusunda en iyilerden biri. (Minimum değer en iyisi)
AV performansları.png

Real-World Protection Testleri:
Real-Time Protection Tests.png

Kaspersky antivirüs uygulamasını VMware üzerinde birçok virüs ile kapıştırdım (spark, taskill, memz, wannacry vb). Çoğunu ezip geçti. Eicar test dosyasına kadar...
Tüm ayarlar açıktı. Eicar dosyasını çalıştırdığımda hiçbir uyarı vermedi. Dosya sorunsız çalıştı. Diğer antivirüslere denettiğimde ise evet, engelledi. Sorunsuz. Gerçek bilgisayarımda da kullanıyordum fakat çok aşırı bir yük olduğundan 460 GB M.2 SSD'yi biraz zorladı.
Diğer özelliklerine değinecek olursam, openttd oyununun Save dosyasını "virüs" olarak görmesi ve sürekli "dosya uzantıları gözükmüyor" hatası çok canımı sıktı.
Güzel yönlerine bakacak olursak;
Güvenilir.
Yardımcı.
Günlük kullanıma uygun. Dememiz en doğrusu. Eicar dosyasını engellemeyen bir antivirüs'e ne denir bilmiyorum...
Hayır hocam, EICAR-Test-File'ı engelliyor. Kanıtım var.
Ekran Görüntüsü (90).png

Eicar dosyasını engellemeyen bir antivirüs'e ne denir bilmiyorum...
Ya gerçekten çok komiksiniz. Bir kere kaspersky AV testlerinde en iyilerden biri. Gerçekten Kaspersky olduğundan emin misiniz?

NOT: Ben bu EİCAR dosyasını sitesinden indirmeye kalkışsam siteyi direkt engelliyor.

Geri
Yukarı