Kaspersky devre dışı bırakma ve SysMain nedir?

Mesela Yani

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, iyi forumlar dilerim.
Benim 3.1 7200 RPM harddiskim var, normalde hiçbir şekilde %100 kullanılmayan bu HDD (görev yöneticisinden bakınca gördüğümü söyleyeceğim). Başlangıç bölümünden her şeyi devre dışı bırakmama rağmen 'başlangıç' bölümünde Kaspersky çıkmadığı için onu devre dışı bırakamıyordum, ekran görüntüsüne bakınca da "erişim engellendi" hatasını alıyorum. Bu Kaspersky'ı nasıl devre dışı bırakabilirim bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Ve sadece bilgisayarı açınca %100 ve aradan 5 dakika geçiyor %0'a iniyor, 1-2 dakika boyunca %100 kullanıma geliyor, tekrardan 0'a iniyor kullanım yüzdesi. Son olarak hizmet bilgisayarı: SysMain dosyası da bilgisayar açılınca %100 kullanılıyor olarak gözüküyordu. Görevini sonlandırmaya çalışsam da bana "Windows'un bozulmasına, kaydedilmemiş tüm verilerin kaybolmasına neden olacaktır. Devam etmek istiyor musunuz?" Yazısı çıkıyor. Kaspersky Orijinal bu arada. Lisanslı almıştım, hediye gelmişti. Arkadaşım Vatan'dan alınca bana vermişti lisansı falan, orijinal yani sıkıntı yok. Peki şimdi, bu SysMain dosyasının görevini sonlandırsam bir sorun çıkar mı? Çünkü SYS System'den gelme biliyorum ve açıkcası beni korkutuyor bu dosya. Hiç karşılaşmamıştım, son 1 aydır Kaspersky kurulduğundan beri karşıma çıkıyor. Yardım ederseniz çok makbule geçer.

Dosya Ekleri

• hata.png
    hata.png
    21,4 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Hizmetler bölümünden hizmeti durdurabilir veya devre dışı bırakabilirsin. Önermesem de HDD'li sistemlerde devre dışı bırakılması faydalı olabilir.

Hizmetler bölümünden hizmeti durdurabilir veya devre dışı bırakabilirsin. Önermesem de HDD'li sistemlerde devre dışı bırakılması faydalı olabilir.
Kaspersky hizmetler bölümünden devre dışı bırakınca da "Erişim engellendi" hatası alıyorum. Sanırım kaldırmam gerekecek komple.

Kaspersky hizmetler bölümünden devre dışı bırakınca da "Erişim engellendi" hatası alıyorum. Sanırım kaldırmam gerekecek komple.
SysMain için yazmıştım onu kusura bakma belirtmemişim. Kaspersky'ı silebilirsin, eğer virüs konusunda sıkıntı yaşayacağını düşünmüyorsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı