Kaspersky devre dışı kaldığı zaman bilgisayar virüs girebilir mi?

311989

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bugün ders adına Kaspersky'ı devre dışı bıraktım. Ders bittiğinde Kaspersky'ı aktif ettim. Ancak klavye nedense bağlanmamıştı. Çıkardım geri taktım ancak işe yaramadı. Bende yeniden başlattım. Sorun çözüldü ancak bu seferde kulaklık devre dışı kaldı. Sonra çıkar tak yaptım düzeldi, Ikisi'de çalıştı bu sefer. Ancak ortalama 1-2 saat sonra klavye kendi kendine rastgele tuşlara basmaya başladı. Neyse ki kısa sürdü bu olay. Bundan ortalama 30 dk sonrada mouse kendi kendine rastgele yerlere gitmeye başladı. Oyunda 360 derece döndü sağ gitti sola gitti. Virüs'den şüphelendim hemen bir Kaspersky ile tarama yaptım. Sorun çıkmadı. Bunun sebebi nedir arkadaşlar? Aslında klavyeyi çözdüm gibi. Klavyenin kablosunun çıkış yerini biraz oynattımmı bağlanıyor direkt. Zaten diğer sorunlarda 7-8 saatlik aktiflik süremde 1 kere yaşandı. Ancak klavyenin kendi kendine rastgele basması 2-3 olmadı 4 kere yaşandı. Lütfen yardım edin arkadaşlar.

Arkadaşlar bugün sorunlar maalesef ki tekrarlandı :(. Bende bugün komşudan bir klavye alıp deneyeceğim. Çok büyük ihtimal sorun klavyede çünkü kablosunu oynatınca düzeliyor. Sanırım kablodaki kopukluk yüzünden oluyor bu çünkü kabloyu baya bükmüştüm. Yarına düzelirse tekrardan mesaj atacağım. Tekrardan herkese yardımlar için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı