Steam'e virüs girebilir mi?

Geçen gün kartımdan Alibaba.com sitesinden 603 Tl lik çekim oldu bilgim dışında. Kart iptali işlem itirazı derken paranı alıyorsun fakat kart bilgilerini neyin sızdırdığını bilmediğimden dolayı bende bir paranoyaklık seviyesindeyim. Telefonumda kullanadığım ve bilmediğim uygulamaları kaldırdım. Bilgisayarımda Ücretli Antivirüs programı olmasına rağmen Steam bu aralar kullanmıyorum bu sebepten onuda kaldırdım. Ne olur ne olmaz ! Tedbir Bizden, Takdir Allah'tan ;:)

Öncelikle sakin olun. Büyük bir ağ saldırısı altında gibi yazıyorsunuz. Malwarebytes ve Kaspersky Security Could ile taratın. Eğer sorun teşkil edecek bir şey çıkmadıysa güvendesinizdir. Eğer Crack vs sitelere girmezseniz sıkıntı olmaz. Abartı şekilde dikkatli kullanmak saçmalıktan başka bir şey değildir. Hangi sitelere girdiğinizi biliyorsanız problem olmaz. Steam gayet güvenli bir platformdur. Hesabınız ile ilgili bir sorun olsa dahi (çok düşük bir ihtimal) Steam'a yazarsanız hesabınızı alabilirsiniz.
Malwarebytes taramada daha iyi diye biliyorum.

Son zamanlarda çok fazla paranoyak oldum. Bilgisayara virüs taraması yaptım, Malwarebytes 14 günlük deneme sürümüyle tarattım, zaten fark etmiyor taramada Premium.
Steam'de fake mağaza yapabilirler mi? Yani Steam'de girdiğim mağazada URL'sini değiştirebilirler mi? Sizce Malwarebytes'la taratmama rağmen virüs olma ihtimali var mı?
Steam'de arkadaşlardan gelen ama arkadaşlarımın yazmadığı böyle kumar sitelerine tıklamadığım sürece virüs bulaşır mı? Hesabım hacklenir mi? Ya da tarama yapmama rağmen hala arada kalmış virüsler var mıdır varsa bunları temizleme yolu var mıdır?

Dünya COVID-19'dan bu kadar korkmadı.

Son zamanlarda çok fazla paranoyak oldum. Bilgisayara virüs taraması yaptım, Malwarebytes 14 günlük deneme sürümüyle tarattım, zaten fark etmiyor taramada Premium.
Steam'de fake mağaza yapabilirler mi? Yani Steam'de girdiğim mağazada URL'sini değiştirebilirler mi? Sizce Malwarebytes'la taratmama rağmen virüs olma ihtimali var mı?
Steam'de arkadaşlardan gelen ama arkadaşlarımın yazmadığı böyle kumar sitelerine tıklamadığım sürece virüs bulaşır mı? Hesabım hacklenir mi? Ya da tarama yapmama rağmen hala arada kalmış virüsler var mıdır varsa bunları temizleme yolu var mıdır?

Steam´in kendisinden PC´nize malware bulaşma ihtimali çok ama çok düşük bir olasılık. Ancak bunun dışında Steam uygulamasının kendi içinde bir browser var diye biliyorum. Community pagelerde ya da size PM atan kişilerden gelen linklere tıklamamanızı öneririm.

Geri
Yukarı