Kaspersky, FNAC Remastered'ı virüs olarak gördü

Yer
İstanbul Bağcılar
Daha fazla  
Merhaba, demin Five Nights At Candys Remastered yükledim, Gamejolt adlı siteden. Ancak Kaspersky trojan olarak gördü. Şu an çözdüm ama merak ettim izlediğim tüm YouTuber'lar oradan indirmiş ama onlarda hiçbir sorun çıkmamış, neden bende çıktı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilindik bir oyun platformundan indirmediğiniz için üreticnin de sitesinden indirmediyseniz zararlı olma ihtimali vardır. Zararlı olmadığını düşünüyorsan tespit edilen nesneyi incelenmesi için tekrar gönderebilirsiniz:

@ahmet kafa, dostum bende FNAF'ın fanlarındanım. Bende o oyunu indirdiğimde Kaspersky trojan keylogger buldu (orijinal siteden) sonra Kaspersky'ı ve oyunu sildim. ESET yükledim ve oyunu tekrar indirdim (eset deneme sürümü, 1 aylık deneme sürümü) ama ESET virüslü bulmadı. Evet oyunu bütün YouTuber'lar aynı yerden indiriyorlar. Sıkıntı yok, yani false positive. Oyun hesaplarımı çalmadı. Kaspersky ile oyunun (*.exe) dosyasını "güvenli" diye doğrulayabilirsin.
Gamejolt sitesinin yöneticileri bu konu hakkında açıklama yaptı: Game Jolt - Games for the love of it
False positive ne demek, nedir? Web Uygulama Güvenliğinde False Positive Sorunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı