Kaspersky Free ile Malwarebytes Free çakışır mı?

Nvi3xx

Femtopat
Daha fazla  
Ben ücretsiz olarak Kaspersky Free kullanıyorum, fakat aynı zamanda sağlam bir taramayla trojan (truva atı), backdoor (arka kapı), keylogger, worm (solucan), Ransomware (fidye yazılımı, virüsü), pups (potansiyel olarak istenmeyen programlar), adware (reklam yazılımları) gibi bilgisayarımda istemediğim materyalleri de bilgisayarımdan uzak tutacak bir program arıyordum. Kaspersky'nin antivirüs konusunda başarılı olduğunu duysam da tarama konusunda Malwarebytes'ın çok daha iyi iş çıkardığını duydum. Bu nedenle bilgisayarımda antivirüs için Kaspersky Free, tarama için de Malwarebytes Free kullanmayı düşündüm. Fakat internette bu programların çakışabileceği ve sorunlara sebep olabileceğine dair yazılar okudum. Bazı yazılarda da Malwarebytes Free'nin sadece tarama yaptığını, antivirüs özelliğinin olmadığını gördüm. Yani sormak istediğim, Kaspersky Free ve Malwarebytes Free birlikte kullanılırsa çakışır mı, herhangi bir soruna neden olur mu, ve bilgisayar için faydalı olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Free'de sorun olmayabilir ama yine de iki antivirüs tutmaya ne gerek var ki? Faydası olmaz.
malwarebytes tarama sistemi kaspersky den daha iyi olduğu için kullanmayı düşünüyodum aslında ,zaten malwarebytes free nin AV özeeliği yok diye ama bugün kaspersky free den şu uyarıyı aldım sanırım kaldırmam daha iyi olucak

Dosya Ekleri

• Screenshot_244.png
    Screenshot_244.png
    23,5 KB · Görüntüleme: 16

Yeni konular

Geri
Yukarı