Kaspersky Free mi yoksa Lisanslı AVG Internet Security mi?

Kimse

Kilopat
Makaleler
21
Bilgisayarımda Kaspersky Free yüklü idi, birkaç aydır. Normalde antivirüs kullanmıyordum. Her neyse, şu linkte ücretsiz bir yıllık AVG Internet Security lisansı veriliyordu bugün. Ben de indireyim, hazır bedavaymış, belki sonra silerim dedim. Normalde Kaspersky daha iyi, onu biliyorum ama ücretsiz versiyon ya, bazı özelliklerden de mahrum kalıyorum. Her ikisini birden kullanıp o eksikleri tamamlamak da istemiyorum açıkçası, performansım düşecek çünkü. Ya Kaspersky Free ya da lisanslı AVG Internet Security kullanacağım, karar veremedim. Ben Kaspersky'den yanayım da yine de fikirlerinizi alayım istedim, teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence işini riske atma hiç. Kaspersky için 180 günlük lisanslar 3$'dan daha düşük rakamlara satılmakta. 2,88$'a satın aldım ben birkaç gün önce. 180 günlük Kaspersky Internet Security için 8TL hiçbir şey değil açıkcası.

Bence işini riske atma hiç. Kaspersky için 180 günlük lisanslar 3$'dan daha düşük rakamlara satılmakta. 2,88$'a satın aldım ben birkaç gün önce. 180 günlük Kaspersky Internet Security için 8TL hiçbir şey değil açıkcası.
O fiyatlar nerede? İnternet sitesinde 180 günlük falan yok da. Fiyatlar da çok uygun değil. Zaten almayı düşünüyordum ama henüz değil, o yüzden şimdilik ücretsiz sürümünü kullanıyorum.

O fiyatlar nerede? İnternet sitesinde 180 günlük falan yok da. Fiyatlar da çok uygun değil. Zaten almayı düşünüyordum ama henüz değil, o yüzden şimdilik ücretsiz sürümünü kullanıyorum.
https://plati.market/itm/2052491
Credit Card seçeneğini seçip ödeme yapabilirsiniz. Üyelik sistemi yok ödeme sonunda kod mail'e gelmekte.
Güvenilir bir site mi? Gittigidiyor, N11, HepsiBurada gibi, satıcıya bağlı. Bu satıcıdan toplam 9 Kaspersky keyi satın aldım. 8 tane 1 yıllık, 1 tane de 6 aylık. Hiç bir sorun yaşamadım. Keyler ise anlık olarak gelmekte.
Yine de güvenmem diyorsanız, 10TL farkla satan satıcılar mevcut GittiGidiyor üzerinde.
Kaspersky Internet Security 2018 - 1 Pc - 180 Gün GittiGidiyor'da 312538109

Kaspersky Free daha aktif bir koruma sunuyor bence. AVG ile pek farkı yok. İkisini de kullanabilirsin ama Kaspersky Free kullanıyorken AVG'ye geçmenin anlamı yok. Kısmen ikisi de aynı. Tek fark kullandıkları protokollerden kaynaklanıyor. Mesela AVG'nin otomatik aygıt tanımlama sistemi yok. USB takınca virüs kendini etkinleştirmezse silmeye bile kalkışmıyor. Ama Kaspersky hemen tarayıp virüsü kaldırıyor. Ya da örneğin Kaspersky arada habersiz tarama yaparak önemli dosyaları inceliyor. AVG ise sadece dosya geçmişinde son işlemleri inceliyor. Yani eski harddiskinizde bir virüs varsa bunu AVG'ye manuel taratmadan veya virüsü açmadan sildiremezsin. Kaspersky ise senden gizli tarar. Ben AVG daha açık sözlü olduğu için AVG kullanıyorum. :)

Avast, AVG'yi satın aldığı için artık iyi değildir. Kaspersky Free temel koruma sağlar. Yetersizdir. Linklerde F-Secure ve BullGuard yazılımlarının sırasıyla 6 aylık ve 1 yıllık promosyonları var. İkisi de "Bitdefender" veritabanını kullanıyor. Ayrıca "Internet Security" koruması içeriyorlar. Kaliteli yazılımlardır. Daha iyi koruma için ileride satın almak isterseniz Bitdefender veya Kaspersky Internet Security alabilirsiniz.

F-Secure SAFE | Internet security for all devices (Sayfada biraz aşağı inin ...OR TRY IT 6 MONTHS FOR FREE yazısına tıklayın. Hesap oluşturunca aktifleşecek.)

2018 EDITION

Avast, AVG'yi satın aldığı için artık iyi değildir. Kaspersky Free temel koruma sağlar. Yetersizdir. Linklerde F-Secure ve BullGuard yazılımlarının sırasıyla 6 aylık ve 1 yıllık promosyonları var. İkisi de "Bitdefender" veritabanını kullanıyor. Ayrıca "Internet Security" koruması içeriyorlar. Kaliteli yazılımlardır. Daha iyi koruma için ileride satın almak isterseniz Bitdefender veya Kaspersky Internet Security alabilirsiniz.

F-Secure SAFE | Internet security for all devices (Sayfada biraz aşağı inin ...OR TRY IT 6 MONTHS FOR FREE yazısına tıklayın. Hesap oluşturunca aktifleşecek.)

2018 EDITION

@Emre Kağan Bende AVG Internet Security 2018 programını 30 gündür kullanıyorum. Ama pek ısınamadım bu programa. Sistemim Windows 10 64 bit, ama kurulan program 32 bit olarak gözüküyor.
30 gün önce temiz format atılmış makineme, ilk önce AVG'nin sitesinde ki AVG ıs deneme yazan yerde ki setup ile kurulum yaptım ve sonrasında 1 yıllık lisansı ekledim ama program 1 aylık deneme olarak gözüktü. Mecburen kurduğum programı sildim. Tekrar Sharewareonsale kampanya sitesinde ki kurulum dosyası ile kurulum yaptım. Lisansı yazdım. Program 1 yıllık yazıyor. Ama üst kısımda şuan deneme sürümü kullanıyorsunuz yazısı yazmakta :) Ve belirttiğim gibi kurulan 32 bit. Benim sistemim 64 bit.

Adsız.png

Programı tekrar kaldırıp, AVG sitesinden önce AVG free antivirüs 64 bit olanı kurup. Sonrasında 1 yıllık herkese aynı verilen lisansı mı yapsam? Mesajınızda yazdığınız gibi: Avast, AVG'yi satın aldığı için artık iyi değildir sözü de bana mantıklı geliyor.

Sizin önerdiğiniz 2 programa da baktım. BullGuard 1 yıllık olan Türkçe değil, bana uymaz. Diğeri
F-Secure SAFE | Internet security 6 aylık olan Türkçe bana daha uygun geldi. Bu 6 aylık F-Secure SAFE | Internet security programını kursam. 6 ay sonra mecburen kaldırmak zorunda kalacağım. Sürekli kurulum yap- kaldır da sisteme zarar verecek. Kararsız kaldım açıkçası :) Sizin öneriniz nedir?

@Emre Kağan Bende AVG Internet Security 2018 programını 30 gündür kullanıyorum. Ama pek ısınamadım bu programa. Sistemim Windows 10 64 bit, ama kurulan program 32 bit olarak gözüküyor.
30 gün önce temiz format atılmış makineme, ilk önce AVG'nin sitesinde ki AVG ıs deneme yazan yerde ki setup ile kurulum yaptım ve sonrasında 1 yıllık lisansı ekledim ama program 1 aylık deneme olarak gözüktü. Mecburen kurduğum programı sildim. Tekrar Sharewareonsale kampanya sitesinde ki kurulum dosyası ile kurulum yaptım. Lisansı yazdım. Program 1 yıllık yazıyor. Ama üst kısımda şuan deneme sürümü kullanıyorsunuz yazısı yazmakta :) Ve belirttiğim gibi kurulan 32 bit. Benim sistemim 64 bit.

Eki Görüntüle 272351

Programı tekrar kaldırıp, AVG sitesinden önce AVG free antivirüs 64 bit olanı kurup. Sonrasında 1 yıllık herkese aynı verilen lisansı mı yapsam? Mesajınızda yazdığınız gibi: Avast, AVG'yi satın aldığı için artık iyi değildir sözü de bana mantıklı geliyor.

Sizin önerdiğiniz 2 programa da baktım. BullGuard 1 yıllık olan Türkçe değil, bana uymaz. Diğeri
F-Secure SAFE | Internet security 6 aylık olan Türkçe bana daha uygun geldi. Bu 6 aylık F-Secure SAFE | Internet security programını kursam. 6 ay sonra mecburen kaldırmak zorunda kalacağım. Sürekli kurulum yap- kaldır da sisteme zarar verecek. Kararsız kaldım açıkçası :) Sizin öneriniz nedir?

Evet. Avast, AVG'yi bitirmeyi başardı. 32-64 bit ve key saçmalıklarını biliyorum. AVG kullanmanızı tavsiye etmem. Ayrıca kurulum yap-kaldır sisteme zarar vermez. Programdan programa geçmek zahmetine katlanmak psikolojik olarak etki yapabilir :) Benim tavsiyem tam koruma için Bitdefender veya Kaspersky Internet Security'dir. Ancak para veremem diyorsanız Panda Protection(Panda Free Antivirus) tavsiye ederim(Link 1). Hafif ama güçlüdür. Bunun yanında tam internet koruması olmasa da McAfee WebAdvisor tavsiye ederim(Link 2).

Link 1: http://acs.pandasoftware.com/Panda/FREEAV/Promo/FREEAV.exe

Link 2: McAfee WebAdvisor (Kurulum yaptıktan sonra eklentiyi tarayıcılara da kendisi yüklüyor. Siz aktifleştireceksiniz. Tarayıcı eklentisi ayarlarından korumayı tüm arama sağlayıcıları için geçerli olanı ayarlayın.

Son düzenleme:
Evet. Avast, AVG'yi bitirmeyi başardı. 32-64 bit ve key saçmalıklarını biliyorum. AVG kullanmanızı tavsiye etmem. Ayrıca kurulum yap-kaldır sisteme zarar vermez. Programdan programa geçmek zahmetine katlanmak psikolojik olarak etki yapabilir :) Benim tavsiyem tam koruma için Bitdefender veya Kaspersky Internet Security'dir. Ancak para veremem diyorsanız Panda Protection(Panda Free Antivirus) tavsiye ederim(Link 1). Hafif ama güçlüdür. Bunun yanında tam internet koruması olmasa da McAfee WebAdvisor tavsiye ederim(Link 2).

Link 1: http://acs.pandasoftware.com/Panda/FREEAV/Promo/FREEAV.exe

Link 2: McAfee WebAdvisor (Kurulum yaptıktan sonra eklentiyi tarayıcılara da kendisi yüklüyor. Siz aktifleştireceksiniz. Tarayıcı eklentisi ayarlarından korumayı tüm arama sağlayıcıları için geçerli olanı ayarlayın.

@Emre Kağan Panda Free daha önce kullanmadım. Çokta iyi olduğunu söyleyen yok :)
Diğer söylediğiniz durum doğru. Programdan- programa geçiş zahmeti ve ardından yaşanan etkiler :)

Para verirsem zaten, hiç düşünmeden Kaspersky IS 2018 alırım. Mesela n11 sitesinde KIS 2018 için 1 senelik lisans 30 TL'ye satılıyor :) Onu alsam, sonradan bir pürüz çıkar mı? 1 ay sonra patlar mı mesela :)
Ayrıca KIS 2018 için Trial yöntemi yaparak kullansak mantıklı mı?

Sizin önerdiğiniz F-Secure SAFE Internet security 6 aylık olan programın hediyesi devam ediyor mu? Hem Türkçe, hem de 6 ay hediye :) Bu programı kurayım mı, AVG IS 2018'i silip?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı