Kaspersky Free yeterli mi?

Arthur_ Morgan

Hectopat
Ücretsiz bir şekilde Kaspersky Free'yi nasıl destekleyebilirim? Yani Kaspersky Free sanırım antivirus görevi görüyor ve firewall vs barındırmıyor. Kaspersky Free'nin yanına hangi programları yüklemeliyim? Ekstra firewall, antimalware, ınternet secuirty kullanmama gerek var mı? Var ise ücretsiz olarak önerdiğiniz programlar nelerdir?

Bence Kaspersky Free yerine Windows Defender kullanabilirsin. Eğer Kaspersky Internet Security alabilirsen onu kullan. Firewall için Comodo firewall öneririm. Anti-malware olarak Malwarebytes, HitmanPro. Benim size önerdiğim ücretsiz antivirüs BitDefender Free olur. ESET'i deneme sürümü olarak kullanabilirsiniz.

90 günlük Kaspersky Total Security deneyebilirsin.

Windows Defender ile aynı işlevi görüyor hatta Defender'den daha fazla çalışıyor arkada.
Free kullanmak yerine varsa imkanınız satın alın yoksa Defender işini gayet görür.

İnternette dolaşmayı biliyorsanız ve korsan uygulamalar ile işiniz yoksa virüs programına bile ihtiyacınız yok diyebilirim.

Bence Kaspersky Free yerine Windows Defender kullanabilirsin. Eğer Kaspersky Internet Security alabilirsen onu kullan. Firewall için Comodo firewall öneririm. Anti-malware olarak Malwarebytes, hitmanpro. Benim size önerdiğim ücretsiz antivirüs BitDefender Free olur. ESET'i deneme sürümü olarak kullanabilirsiniz.

Mesela ben Kaspersky aktifken üstüne firewall ya da antimalware kurarsam çakışırlar mı?

Mesela ben Kaspersky aktifken üstüne firewall ya da antimalware kurarsam çakışırlar mı?

Anti-malware derken, size tarama amaçlı önerdim. Malwarebytes'i gerçek zamanlı koruması aktifken kullanmayın. Sadece tarama yapacağınız zaman açın. Comodo firewall açık dursun.

Windows Defender ile aynı işlevi görüyor hatta Defender'den daha fazla çalışıyor arkada.
Free kullanmak yerine varsa imkanınız satın alın yoksa Defender işini gayet görür.

İnternette dolaşmayı biliyorsanız ve korsan uygulamalar ile işiniz yoksa virüs programına bile ihtiyacınız yok diyebilirim.

Bence Kaspersky Free yerine Windows Defender kullanabilirsin. Eğer Kaspersky Internet Security alabilirsen onu kullan. Firewall için Comodo firewall öneririm. Anti-malware olarak Malwarebytes, hitmanpro. Benim size önerdiğim ücretsiz antivirüs BitDefender Free olur. ESET'i deneme sürümü olarak kullanabilirsiniz.

Eğer korsan programlar, oyunlar bilinmedik sitelerden Torrent dosyaları gibi vb. gibi şeyler kullanmıyorsanız Microsoft Defender bile yeter.

Kaspersky'nin veri tabanı dahda geniş diye duymuştum o yüzden onu tercih ettim. Bu Windows Defender ve Kaspersky arasında değişkenlik gösterir mi? (veri tabanı doğru tanım değil sanırım. Kast etmek istediğim şey programın tanıdığı virüs havuzu gibi bir şey)

Geri
Yukarı