Kaspersky Google'da arama yapmamı engelliyor

Ariyirüm ariyirüm açmiyün. :(
Kusura bakmayın Adwcleaner ile tarama yapayım dedim.
1606383693147.png

Gene aynı şey 100. defa çıkıyor. Bıktırttı artık.

Bu bağlantı yardımcı olacaktır.

Tarih ve saat ayarlarınız doğru mu?

Eğer doğru ise bir yöntem daha göstereceğim.

Tarih ve saat ayarlarınız doğru mu?

Eğer doğru ise bir yöntem daha göstereceğim.
Tarih ve saati hiç değiştirmedim ve şuan doğru gözüküyor.
Kaspersky'ı sildim bu sefer Google engelliyor.
Eki Görüntüle 751825
Opera'dan, Edge'den hiçbir yere giremiyorum. Ne oluyor olabilir?

Hiçbir yere değil aslında bir istisna var ama mantığını çözemedim.

1606391962736.png

Üstten kaydettiğim yer iminden girebiliyorum fakat arama yapınca veya arama yaptıktan sonra başka yere giremiyorum.

Tarih ve saati hiç değiştirmedim ve şuan doğru gözüküyor.

BIOS pili bittiği zaman tarih ve saat ayarları gelebileceği en düşük ayara gelir çünkü BIOS ayarları sıfırlanır. Bu da web sitelerinin güvenlik doğrulaması yapamamasına neden olur. Sorun burda değilse aşağıdaki yöntemi deneyin.

1- Opera'dan sağ üstteki seçenekler simgesine tıklayın.
2- Alt taraftan "Tam Tarayıcı Ayarları"na tıklayın.
3- "Gizlilik ve Güvenlik" kısmından "Güvenlik" bölümüne tıklayın.
4- "Sertifikaları Yönet"e tıklayın.
5- "Gelişmiş"e tıklayın.
6- Dışarı aktarma biçimini "Base64" yapın.

BIOS pili bittiği zaman tarih ve saat ayarları gelebileceği en düşük ayara gelir çünkü BIOS ayarları sıfırlanır. Bu da web sitelerinin güvenlik doğrulaması yapamamasına neden olur. Sorun burda değilse aşağıdaki yöntemi deneyin.

5- "Gelişmiş"e tıklayın.
BIOS pilinin bitip bitmediğini nasıl anlayacağım?

5- "Gelişmiş"e tıklayın.
Diğer yöntem Google Chrome'da da geçerli mi?

BIOS pilinin bitip bitmediğini nasıl anlayacağım?
Dediğim gibi eğer her bilgisayarı yeniden başlattığınızda tarih ve saat ayarları sıfırlanıyorsa anlayabilirsiniz.
Bunun dışında eğer BIOS içinde ayar yaptığınızda bu ayarlar gerçekleşmiyorsa bu da pilin bittiğine işarettir.

Şunu söylemeliyim ki BIOS pili kolay kolay bitmez, o yüzden yukarıda söylediğim yöntemi uygulamanızı tavsiye ediyorum. Zaten gördüğüm üzere sisteminiz yeni, yani BIOS piliyle ilgili bir sorununuzun olacağını zannetmiyorum.

Dediğim gibi eğer her bilgisayarı yeniden başlattığınızda tarih ve saat ayarları sıfırlanıyorsa anlayabilirsiniz.
Bunun dışında eğer BIOS içinde ayar yaptığınızda bu ayarlar gerçekleşmiyorsa bu da pilin bittiğine işarettir.

Şunu söylemeliyim ki BIOS pili kolay kolay bitmez, o yüzden yukarıda söylediğim yöntemi uygulamanızı tavsiye ediyorum. Zaten gördüğüm üzere sisteminiz yeni, yani BIOS piliyle ilgili bir sorununuzun olacağını zannetmiyorum.

Diğer yöntemi yapamadan bilgisayarcı Anydesk'ten yapmaya çalıştı. Yapamayınca sistemimi 2 gün önceki haline döndürdü. Hala sistemimin açılmasını bekliyorum.

5- "Gelişmiş"e tıklayın.
Sistemi eski haline döndürdükten 1 hafta sonra aynı sorun bugün itibariyle bir daha başladı. Dediğini yaptım fakat bir şey değişmedi. Başka fikriniz var mı? Bir de yine konu açmam gerekir mi, bu konudan mı devam edeyim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı