Kaspersky her şeyi virüs olarak görüyor

Kaspersky uygulamaları mı bozdu?

Öncelikle her boku virüs olarak gördüğü için Kaspersky'i yükledikden sonra sildim ve çoğu masaüstü ikon, oyun, RAR dosyası, bozuldu açilmiyor artık. Geri indirdim beyki düzelir diye gene düzelmedi.
Durmadan yeniden başlat diyor o yaziyida kapatamiyorum fareyle köşeye götürüp gizliyom artık ne olacak masaüstünün hali her dosyanin adinin sonuna şunu ekliyor.

Örnek.

Google. Palq.
Minecraft. Palq.

Bu palq? nedir?

Öncelikle Kaspersky'i kendi sitesinden mi indirdiniz? Kaspersky'nin yeniden başlat dediği uyarıyı açıklayın. Ayrıca .palq dediğiniz şey bir ransomware çeşididir. Büyük ihtimal fidye zararlısı kaptınız o yüzden uzantılar değişti.
Yeni bir konu açmanız daha doğru olur.
Öncelikle Kaspersky'nin her şeye zararlı dediğinde acaba araştırdınız mı merak ediyorum. Kaspersky'i orijinal sitesinden indirdiyseniz fidye yazılımını onun bulaştırma imkanı çok zor. Klasik her şeye virüs diyor kafasındasınız en azından araştırsaydınız daha iyi olurdu.

Öncelikle her boku virüs olarak gördüğü için Kaspersky'i yükledikden sonra sildim
Çok iyi olmuş, her şeyi virüs görmüyordu zararlı olduğu için uyarmış sizi. Çok akıllısınız ya zararlıyı engellediği için AV'yi sildiniz bunlar olmuş.

İnş. çevrimiçidir de akıllanırsınız belki AV kaldırılmaması gerektiği.

Çok iyi olmuş, her şeyi virüs görmüyordu zararlı olduğu için uyarmış sizi. Çok akıllısınız ya zararlıyı engellediği için AV'yi sildiniz bunlar olmuş.

İnş. çevrimiçidir de akıllanırsınız belki AV kaldırılmaması gerektiği.
Eski konu ama güzel cevap. :D
"AV indirdim ve virüsleri engelliyor." şeklinde bir konu olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı