Çözüldü Kaspersky hızlı tarama sırasında PC donması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arrandale0

Hectopat
Kaspersky kurdum ve hızlı tarama başlatım yaklaşık 3 dk boyunca %1'de ve 0 dosyada takili kaldı. Daha sonra sistem dondu. HDD ışığı da söndü. Ben de fisten cekip taktım. Bu olay 2 kez oldu. Bende sildim. Sorun neden oldu merak ediyorum.

Çözüm
Malwarebytes sorun çıkarmadan temizleyeceğinden eminim. Eğer sorun çıkarırsa demek ki ciddi bir virüs söz konusu. Şuan Malwarebytes ile tarama yapın eğer virüs varsa bulur ardından Hitman Pro yazılımı ile tarama yapın eğer bu ikisinden birinde virüs çıkarsa temizledikten sonra AdwCleaner ile virüs artıklarını temizleyin. Gelişmeleri aktarırsanız sevinirim. Kardeşinizin korsan oyun sevdası var ise türk sitelere yönelmesini tavsiye etmem hepsinde genellikle virüs oluyor. İyi günler dilerim.

AdwCleaner ile tarama yaptım. Bilgisayarıma Miner virüs gelse geri gider. 1 GB ekran kartım var.

İnşallah kötü bir şey yoktur.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    6,4 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…