Çözüldü Kaspersky hızlı tarama sırasında PC donması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Arrandale0

Hectopat
Kaspersky kurdum ve hızlı tarama başlatım yaklaşık 3 dk boyunca %1'de ve 0 dosyada takili kaldı. Daha sonra sistem dondu. HDD ışığı da söndü. Ben de fisten cekip taktım. Bu olay 2 kez oldu. Bende sildim. Sorun neden oldu merak ediyorum.

Çözüm
Arkadaşlar olayı anlatıyorum: kardeşimin korsan oyun kurması. Görünce hemen sildim ve Defender ve 360 Total ile Tarama yaptım. Daha sonra Mevcut AV'ü silip Kaspersky kurdum ve sonuç malum. "Oyunindir.club"dan indirmiş.Yayıncısı Mr Dj. Biraz araştırma yaptım güvenli olduğu söyleniyor. Ama içim rahat değil. Ayrıca Malwarebytes bir sorun çıkarmadan varsa virüsü temizler mi?

Birkaç ay önce tam tarama yaptım temiz çıktı. HD Sentinel 2 tane olduğunu, oradaki bilgilerin taşındığını yazıyor.

Birkaç ay önce tam tarama yaptım temiz çıktı. HD Sentinel 2 tane olduğunu, oradaki bilgilerin taşındığını yazıyor.
Malwarebytes sorun çıkarmadan temizleyeceğinden eminim. Eğer sorun çıkarırsa demek ki ciddi bir virüs söz konusu. Şuan Malwarebytes ile tarama yapın eğer virüs varsa bulur ardından Hitman Pro yazılımı ile tarama yapın eğer bu ikisinden birinde virüs çıkarsa temizledikten sonra AdwCleaner ile virüs artıklarını temizleyin. Gelişmeleri aktarırsanız sevinirim. Kardeşinizin korsan oyun sevdası var ise türk sitelere yönelmesini tavsiye etmem hepsinde genellikle virüs oluyor. İyi günler dilerim.
Arkadaşlar olayı anlatıyorum: kardeşimin korsan oyun kurması. Görünce hemen sildim ve Defender ve 360 Total ile Tarama yaptım. Daha sonra Mevcut AV'ü silip Kaspersky kurdum ve sonuç malum. "Oyunindir.club"dan indirmiş.Yayıncısı Mr Dj. Biraz araştırma yaptım güvenli olduğu söyleniyor. Ama içim rahat değil. Ayrıca Malwarebytes bir sorun çıkarmadan varsa virüsü temizler mi?
HD Tune ile quick scanda bad sector taraması yapın.
Birkaç ay önce tam tarama yaptım temiz çıktı. HD Sentinel 2 tane olduğunu ancak oradaki bilgilerin taşındığını yazıyor.

Malwarebytes sorun çıkarmadan temizleyeceğinden eminim. Eğer sorun çıkarırsa demek ki ciddi bir virüs söz konusu. Şuan Malwarebytes ile tarama yapın eğer virüs varsa bulur ardından Hitman Pro yazılımı ile tarama yapın eğer bu ikisinden birinde virüs çıkarsa temizledikten sonra AdwCleaner ile virüs artıklarını temizleyin. Gelişmeleri aktarırsanız sevinirim. Kardeşinizin korsan oyun sevdası var ise türk sitelere yönelmesini tavsiye etmem hepsinde genellikle virüs oluyor. İyi günler dilerim.

Çözüm
Merhaba hocam az önce Malwarebytes ile tarama yaptım ve 119 Malware ve istenmeyen dosya bulundu. Hepsi temizlendi. Bilgisayar biraz yavaş açıldı. Şuan cmd üzerinden sistem onarımı yapıyorum. AdwCleaner ile tarama yapmasam olur mu? İyi günler dilerim.

Merhaba hocam az önce Malwarebytes ile tarama yaptım ve 119 Malware ve istenmeyen dosya bulundu. Hepsi temizlendi. Bilgisayar biraz yavaş açıldı. Şuan cmd üzerinden sistem onarımı yapıyorum. AdwCleaner ile tarama yapmasam olur mu? İyi günler dilerim.
Merhabalar, kusura bakmayında 119 malware ne her önünüze gelene tıkladınız mı? Yapmasanız olur tabii ama virüs artıklarının temizlenmesi için iyi olur, sizin kararınız. Ayrıca HitmanPro kayıt defterinide temizliyor, onu da indirip bir tarama yapmanızı öneririm. 119 çok yüksek, ben 1 tane tespit ettiğimde 2 saat boyunca tüm güvenlik kontrollerini yapıyorum. Virüsün şakası olmaz kimlik bilgileriniz, şifreleriniz, kredi kartlarınız çalınabilir. Bilgisayarın donanımına zarar verebilir, harddiskinizi kitleyebilir. Bundan sonra tedbiri elden bırakmamanızı düzenli olarak tarama yapmanızı öneririm. AdwCleaner ve HitmanPro ile de tarama yapmanızı tavsiye ederim.

Bu diyeceklerim ilerisi için. Tam zamanlı koruma sağlayan sağlam bir antivirüs yazılımı indirmenizi öneririm 119 malware çok yüksek bir rakam kendinizi manuel olarak koruyamıyorsunuz belli. Ayrıca her bilinmedik dosya indirdiğinizde VirusTotal'e atarak tedbiri elden bırakmayın. Kardeşinize de bilgisayarı vermeyi azaltın veya bunları iyice anlatarak nasıl korunacağını anlatın https olmayan sitelerde gerekmedikçe gezmeyin.

Ayrıca CMD'ye gelip "net users" komutunu çalıştırın ardından çıkan sonuçların fotoğrafını çekip atar mısınız?

Gelişmeleri aktarırsanız sevinirim. İyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Merhabalar, kusura bakmayında 119 malware ne her önünüze gelene tıkladınız mı? Yapmasanız olur tabii ama virüs artıklarının temizlenmesi için iyi olur, sizin kararınız. Ayrıca HitmanPro kayıt defterinide temizliyor, onu da indirip bir tarama yapmanızı öneririm. 119 çok yüksek, ben 1 tane tespit ettiğimde 2 saat boyunca tüm güvenlik kontrollerini yapıyorum. Virüsün şakası olmaz kimlik bilgileriniz, şifreleriniz, kredi kartlarınız çalınabilir. Bilgisayarın donanımına zarar verebilir, harddiskinizi kitleyebilir. Bundan sonra tedbiri elden bırakmamanızı düzenli olarak tarama yapmanızı öneririm. AdwCleaner ve HitmanPro ile de tarama yapmanızı tavsiye ederim.

Bu diyeceklerim ilerisi için. Tam zamanlı koruma sağlayan sağlam bir antivirüs yazılımı indirmenizi öneririm 119 malware çok yüksek bir rakam kendinizi manuel olarak koruyamıyorsunuz belli. Ayrıca her bilinmedik dosya indirdiğinizde VirusTotal'e atarak tedbiri elden bırakmayın.
Hocam azarlamada haklısınız.:D
Bu Bilgisayarı sadece dosya oyun vb amaçla kullanıyoruz. O yüzden biraz umursamıyor gibiyim. Önerileriniz ve uyarılararınızı dikkate alacağım. Çözüm olarak işaretleyeceğim fakat bir sorun halinde veya tavsiye için geri dönersiniz dimi?

Bu Bilgisayarı sadece dosya oyun vb amaçla kullanıyoruz. O yüzden biraz umursamıyor gibiyim. Önerileriniz ve uyarılararınızı dikkate alacağım. Çözüm olarak işaretleyeceğim fakat bir sorun halinde veya tavsiye için geri dönersiniz dimi?
Tabii, virüslerle alakalı bir sorununuz olursa beni etiketlemeniz yeterli olacaktır. Kusura bakmayın biraz azarlamış gibi oldum ama 119 malware lafını duyunca ben daraldım. Sadece oyun için kullanıyorsanız bile virüsler büyük bir sorun FPS'inizi düşürebilir.

bu bilgisayarı sadece dosya oyun vb amaçla kullanıyoruz. O yüzden biraz umursamıyor gibiyim. Önerileriniz ve uyarılararınızı dikkate alacağım. Çözüm olarak işaretleyeceğim fakat bir sorun halinde veya tavsiye için geri dönersiniz değil mi?

Siz sanırım zararlı yazılımların sadece şifre falan çaldığını düşünüyorsunuz bilmediğiniz daha çok şey var, bir miner virüsü yüzünden oyunlardaki FPS"niz de düşebilir ve bilgisayarınız üzerinden para kazanılır, böyle olsa ne yaparsınız?

Virüs taramayı engelliyor olabilir. AdwCleaner ile taratmanız da da fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı