Kaspersky Internet Security İnternet Engelleme Sorunu

ekucuk83

Hectopat
Windows 10 işletim sistemimde uzun bir süre Norton kullandıktan sonra Kaspersky Internet Security yazılımına geçiş yaptım.

Ama artık Mynet e-postama giriş yaptığımda, postaların üzerine tıkladığında açılmıyor veya alışveriş sitesinde sıralama işlemi yapmak istediğimde (çok satanlar, indirimdekiler, vb... ) sonuçsuz kalıyor.

Firefox, Opera ve Chrome, her üçünde de aynı durum mevcut, sadece Microsoft Edge tarayıcısında normal çalışmaya devam ediyor.

Ayarlara baktım ama pek bir şey bulamadım. Çözümünü bilen varsa rica ediyorum.

Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlara dokunmadım. Sadece kontrol amaçlı bir baktım.

Şuanda "Güvenli Para" seçeneğini kapatarak denedim. Sonuç olumsuz maalesef. Tekrar aktif ettim.

"Güvenli Para" kullanarak bankaya girildiğinde ise 3. resimdeki gibi turuncu çerçeve içinde ikaz veriyor.

Teşekkürler

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    19,7 KB · Görüntüleme: 239
  • 2.jpg
    2.jpg
    9,5 KB · Görüntüleme: 207
  • 3.jpg
    3.jpg
    66,5 KB · Görüntüleme: 242
Son düzenleme:
Yok Miller ondan kaynaklı değil. Kaspersky 2 sürümden beri SSL şifrelemesini çözmeye çok kafayı taktı ondan dolayı bu hatalar https sayfalarında çıkabiliyor. 2017 sürümünde de kapatma bölümünü kaldırmışlar o yüzden iyice araştırıyorum korumadan açık vermeden çözüm yolunu.

"Güvenli Para" kullanarak bankaya girildiğinde ise 3. resimdeki gibi turuncu çerçeve içinde ikaz veriyor.
İkaz değil o, korumada olduğunu gösteriyor.
Ayarlara dokunmadım. Sadece kontrol amaçlı bir baktım.
"Cannot guarantee authenticity of the domain to which encrypted connection is established" pop-up when opening a web page
Bu kısımda scan encryption kısmı varsa tikini kaldır. Eğer yok ise TW id şifre paylaş bir kontrol edeyim.

İkaz değil o, korumada olduğunu gösteriyor.

Normalde yeşil çerçeve olması gerekirken, turuncu çerçeve içinde uyarı veriyor. Ayrıntılar seçeneğine tıkladığımda şu linkteki yardım sayfasını açıyor.
Hypervisor-powered protection against screenshots does not work in Kaspersky Internet Security 2016

Bu kısımda scan encryption kısmı varsa tikini kaldır. Eğer yok ise TW id şifre paylaş bir kontrol edeyim.

Denedim, sonuç değişmedi.

Denemek için dizüstü bilgisayara yükledim (KIS 2017 Lisanslı, Windows 10 Enterprise Evaluation Build 10586).

Dizüstünde normal olarak çalıştı. Mynet e-postamdaki mesajları okuyabildim.

Masaüstü bilgisayara tekrardan sıfır kurulum yaptım, sonuç aynı, başarısız yani.

İsterseniz yani müsait olduğunuzda bakmak isterseniz bağlantı sağlayabiliriz.

Son düzenleme:
Yeşil çerçeve istiyorsan BIOS'tan Intel Virtualization Technology'i açmayı dene.

Çok teşekkürler. Sorun çözüldü, mesele bu sanallaştırma meselesiymiş demek.

"Güvenli Para" ekranı yeşile döndü ("Korumalı Tarayıcı Moduna" geçiyor artık), mynet e-postama girip mesajları okuyabildim ve alışveriş sitesinde sıralama işlemi de çalışır hale geldi.

Janissary ve Murat5038 ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Peki daha sağlıklı çalışabilmek için Bios 'ta aktif yada pasif olması gereken başka seçenekler var mıdır?

Anakart : Asus H81M +
İşlemci: Intel G3258

Tarayıcılarda durum nasıl güvenli kısımdan hariç? Yani giremiyordun ya normal modda.

Bir önceki mesajda arkadaşın söylediği gibi yaptım. Sistem o gün normale döndü. (Güvenli Para yeşil ekran yani korumada, mesajlarımı okuyabildim.)

Sonra yine tersine döndü. Bios'a girdim kontrol için, "Intel Virtualization Technology" seçeneği aktifti. Ona rağmen sistemde anormallik devam ediyor.

Kendimce bir yöntem buldum, 1 dakikalığına Kaspersky'ı durduruyorum, mesajları okuyup tekrar normal haline getiriyorum. Güvenli Para seçeneği kullanamıyorum, turuncu ekran.

Ya kardeşim bu Kaspersky ne belaymış, Norton'u arar oldum.

İşletim sistemini belirtmiştim yukarıda. Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?
Windows 10 Enterprise | TechNet Evaluation Center adresinden indirdim. Windows 10 Enterprise Deneme Sürümü

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı