Kaspersky iyi mi?

"Sadece 1 virus kacirdi demiyorum ki, Testte cogu antivirusten geri kaldi. Bir daha goz atin derim teste detaylica ve gordugum cogu testte de Kaspersky geride kaliyor digerlerinden. Yaptigim her testte de oyleydi, Yani video atin derseniz atiyim Computer Solutions Youtube kanalina girin bakin Kaspersky cogu antiviirusden geri kalmis. Hala guvenmemezlik diyorsunuz bu nasil mumkun sizce? Bunu boyle yorumlamak gercekten dogru mu bir sorun kendinize. Norton testlerde iyi olmasa hak verirdim size ancak bu durumda haksizsiniz bana gore. Belki kurumsal tarafta Kaspersky daha iyi olabilir ona bir sey diyemeyecegim."
Ben güvenmemezlik yapmıyorum. 1 tane solucan virüsü kaçırmış ve sizin kafanıza takılmış olabilir diyorum tüm antivirüsler kaçırabilir diyorum.

Ve biz en iyi antivirüsü sadece tespit seviyesine göre seçmiyoruz diyorum.

Az önce tekrar baktım konuya.Dostum system32 içerisinde tespit edilen nesneler Solucan değil. Zararlı kimliğine dikkatlice bakarsan “izinsiz giriş yapan sisteme zarar verebilecek uygulamalar” sınıfına giriyor, yani sarı alarm sınıfına. Kaspersky, Sarı alarm sınıfına giren nesnelere tam müdahele etmez kullanıcının kararına bırakır.
"Virus Kaspersky'a gore solucan virusu olmasa bile davranislari oyle, Antiviruslerin tanimlarina gore hareket edersek bir cok virus aslinda bambaska virus olur, Hadi diyelim ki gercekten sizin dediginiz gibi olsun, O halde kullanici izin vermeden System32'de cogalamamasi lazim Kaspersky'in bunu en azindan kullanici bir karar alana kadar durdurmasi lazim sonra karara gore islem yapmasi lazim. Herhangi bir secenek sunulmadi bana test sirasinda. Ayriyetten bunun da ayari olmasi lazimdi yani bu tarz virusleri direkt sil diye bir secenek olmasi lazim. Ama Kaspersky bir karar alana kadar bile durdurmuyorsa sorun var, Ayriyetten Kaspersky'i @Turkıye anlasması hocamiz bypass etmis sadece bir tarih ayariyla."

Ben güvenmemezlik yapmıyorum. 1 tane solucan virüsü kaçırmış ve sizin kafanıza takılmış olabilir diyorum tüm antivirüsler kaçırabilir diyorum.

Ve biz en iyi antivirüsü sadece tespit seviyesine göre seçmiyoruz diyorum.
"Siz guvenmemezlik yapiyorsunuz demedim siz diyorsunuz ki Norton kendine guvenmedigi icin ATP testine katilmiyor dediniz, Ben de dedim ki Norton gibi bir firma kendine nasil guvenmeyebilir testlerde iyi bir oran almasina ragmen, bunu bir sorun kendinize dedim. Ayrica sadece virus tespit oranina gore tercih etmiyoruz derken oyle bir ima ediyorsunuz ki sanki Norton asiri bir false positive oranina sahipmis gibi. Soz konusu antivirus Comodo olsa anlarim bir nebze ama gercekten neden boyle dusunuyorsunuz anlamadim."

"Virus Kaspersky'a gore solucan virusu olmasa bile davranislari oyle, Antiviruslerin tanimlarina gore hareket edersek bir cok virus aslinda bambaska virus olur, Hadi diyelim ki gercekten sizin dediginiz gibi olsun, O halde kullanici izin vermeden System32'de cogalamamasi lazim Kaspersky'in bunu en azindan kullanici bir karar alana kadar durdurmasi lazim sonra karara gore islem yapmasi lazim. Herhangi bir secenek sunulmadi bana test sirasinda. Ayriyetten bunun da ayari olmasi lazimdi yani bu tarz virusleri direkt sil diye bir secenek olmasi lazim. Ama Kaspersky bir karar alana kadar bile durdurmuyorsa sorun var, Ayriyetten Kaspersky'i @Turkıye anlasması hocamiz bypass etmis sadece bir tarih ayariyla."

"Siz guvenmemezlik yapiyorsunuz demedim siz diyorsunuz ki Norton kendine guvenmedigi icin ATP testine katilmiyor dediniz, Ben de dedim ki Norton gibi bir firma kendine nasil guvenmeyebilir testlerde iyi bir oran almasina ragmen, bunu bir sorun kendinize dedim. Ayrica sadece virus tespit oranina gore tercih etmiyoruz derken oyle bir ima ediyorsunuz ki sanki Norton asiri bir false positive oranina sahipmis gibi. Soz konusu antivirus Comodo olsa anlarim bir nebze ama gercekten neden boyle dusunuyorsunuz anlamadim."
Hadi kesin solucan zararlısı diyelim. Öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki kaspersky hiçbir zaman en iyi olmamış ve artık virüs engelleyemez duruma gelmiş gibi. Kaspersky bulut korumasından tutun sezgisel tespite kadar çoğu firmadan kesinlikle iyidir. Bir tek bitdefender’dan bazı konularda biraz geri olabiliyor kaspersky.

@Dutchman hocam sizin görüşünüzü de merak ediyorum.

Ek olarak Norton’un ATP testinde olmamasını nasıl açıklayabilirsiniz?

Hadi kesin solucan zararlısı diyelim. Öyle bir konuşuyorsunuz ki sanki kaspersky hiçbir zaman en iyi olmamış ve artık virüs engelleyemez duruma gelmiş gibi. Kaspersky bulut korumasından tutun sezgisel tespite kadar çoğu firmadan kesinlikle iyidir. Bir tek bitdefender’dan bazı konularda biraz geri olabiliyor kaspersky.

@Dutchman hocam sizin görüşünüzü de merak ediyorum.

Ek olarak Norton’un ATP testinde olmamasını nasıl açıklayabilirsiniz?
Solucan virusu olmadigini neden dusunuyorsunuz? Testler sizin soylediginizi soylemiyor ama, Oyle bir sey de demiyorum. Sadece daha iyi tercihler var, Ben son care olarak oneriyorum. Dedigim gibi cogu testte geri kaldi Kaspersky, Norton'un ATP Testine katilmamasini arastirmak gerekir, Net bir bilgi olmadigindan konusamayacagim, Belki bir zamanlar en iyisiydi ama, su an Kaspersky kolayca bypass edilebiliyor dedigim gibi. Ayrica dediginiz gibi olsa kullaniciya sormasi lazimdi dedigim gibi. Cok eksigi var Kaspersky'in ama dusuk sistemler icin bedava olarak en iyisi diyebilirim. Madem dediginiz kadar iyi benim gibi acemi test yapan kisilerin testinde ortalamadan geri kalmamasi gerekirdi.

Ben tüm antivirüsleri çok kolay lisans süresini bypass edebiliyorum hatta sosyal de konu açacaktım moderatörler engellendi. Kolay değil aslında ama yapa yapa alışıyorsun. Kaspersky özelinde bir şey değil. ESET-Bitdefender-Norton vb.
Bu bug tüm antivirüslerde ortak ama diyelim ki rastgele antivirüs de çalışmıyor bu rastgele antivirüsün çok iyi olduğunu mu gösterir? Cevap tabikide hayır olacaktır.

Tarih değiştirme sorunu düzeltileli çok uzun süre oluyor.

Ancak dediğim ve size katıldığım bir yer var o da Kaspersky’ın yeni motora geçtiğinden beri kötü olması ama hala ilk 4 de.
Solucan virusu olmadigini neden dusunuyorsunuz? Testler sizin soylediginizi soylemiyor ama, Oyle bir sey de demiyorum. Sadece daha iyi tercihler var, Ben son care olarak oneriyorum. Dedigim gibi cogu testte geri kaldi Kaspersky, Norton'un ATP Testine katilmamasini arastirmak gerekir, Net bir bilgi olmadigindan konusamayacagim, Belki bir zamanlar en iyisiydi ama, su an Kaspersky kolayca bypass edilebiliyor dedigim gibi. Ayrica dediginiz gibi olsa kullaniciya sormasi lazimdi dedigim gibi. Cok eksigi var Kaspersky'in ama dusuk sistemler icin bedava olarak en iyisi diyebilirim. Madem dediginiz kadar iyi benim gibi acemi test yapan kisilerin testinde ortalamadan geri kalmamasi gerekirdi.
Norton kendileri katılmıyor %90 ihtimalle.

Norton’un diğer antivirüslerden kat ve kat False-Positive çıkardığı doğru bilgi neresi yanlış veya yanıltıcı? Evet sadece tespit oranına göre tercih etmiyoruz ve hala arkasındayım sözümün.
Eğer sadece tespit oranına göre tercih yapsaydık Windows Defender’ı ilk 5 e hatta 4 e koymamız gerekirdi. Zira kendileri son Malware testinde BitDefender’ı geçmişler.

Adam daha yeni bypass etti nasil uzun sure oluyor?
Norton’un diğer antivirüslerden kat ve kat False-Positive çıkardığı doğru bilgi neresi yanlış veya yanıltıcı? Evet sadece tespit oranına göre tercih etmiyoruz ve hala arkasındayım sözümün.
Eğer sadece tespit oranına göre tercih yapsaydık Windows Defender’ı ilk 5 e hatta 4 e koymamız gerekirdi. Zira kendileri son Malware testinde BitDefender’ı geçmişler.
:D Parayi verenin dudugu caldigi buradan belli degil mi zaten?

Kat ve kat False Positive mi??? Hocam hic boyle bi sey yasamadim agresif modda kullaniyorum o modda bile False Positive gormedim nasil bir kaynaga dayaniyorsunuz? Oyle bi sey diyorsunuz ki sanki Comodo kadar False Positive veriyor da onermiyorsunuz sanki ya.
Ben tüm antivirüsleri çok kolay lisans süresini bypass edebiliyorum hatta sosyal de konu açacaktım moderatörler engellendi. Kolay değil aslında ama yapa yapa alışıyorsun. Kaspersky özelinde bir şey değil. ESET-Bitdefender-Norton vb.
Moderatorler neden engellesin?

Kaspersky ozelinde olmasa illa ki duyardik.

Bu arada Kaspersky'a karsi bi onyargim yok Comodo'yu da bypass edebilmis o etiketledigimiz arkadas. Tamamen guvenli islemlerden hareket ettigi icin Comodo bi sey demiyor. Paranoid moda alirsaniz HIPS'i o zaman soruyor size HIPS.

Adam daha yeni bypass etti nasil uzun sure oluyor?

:D Parayi verenin dudugu caldigi buradan belli degil mi zaten?

Kat ve kat False Positive mi??? Hocam hic boyle bi sey yasamadim agresif modda kullaniyorum o modda bile False Positive gormedim nasil bir kaynaga dayaniyorsunuz? Oyle bi sey diyorsunuz ki sanki Comodo kadar False Positive veriyor da onermiyorsunuz sanki ya.

Moderatorler neden engellesin?

Kaspersky ozelinde olmasa illa ki duyardik.
Sonsuza kadar lisans almadan kullanabildiğin için forumda konusunu açtırmadılar zamanında. 1-2 yıl önce olması lazım ve hala da düzeltilmedi bug.

Kaynak Av-comparatives ayrıca günlük kullanımım da yaşadığım deneyimler
Norton 26 FP, BitDefender 10 FP
Neredeyse 3 kat fark var.
Kaspersky 3 FP. Aralarında 9 kat fark var.

Bağımsız kuruluş oldukları için para alacaklarını sanmıyorum inanıp inanmamak size kalmış. Günlük kullanımım da da deneyimlediğimde çok farklı değil çok FP veriyor Norton.

Ayrıca bypass etse de tarih ve saat ayarları yüzünden büyük ihtimalle veritabanına bağlanmakta problem yaşayacaktır.

Kaynak Av-comparatives ayrıca günlük kullanımım da yaşadığım deneyimler
Norton 26 FP, BitDefender 10 FP
Neredeyse 3 kat fark var.
Kaspersky 3 FP. Aralarında 9 kat fark var.

Bağımsız kuruluş oldukları için para alacaklarını sanmıyorum inanıp inanmamak size kalmış. Günlük kullanımım da da deneyimlediğimde çok farklı değil çok FP veriyor Norton.
Onerilmeyecek kadar kotu degil, Ona gore sirf FP oranindan oneriyorsunuz Kaspersky'i? Bitdefender da Kaspersky'dan kat kat yuksek FP Vermis onu da onermeyelim?

AV-TEST'de bagimsiz kurulustu ama hileliler acik acik. Ben inanmiyorum ama inanana da saygi duyarim.

Ayrıca bypass etse de tarih ve saat ayarları yüzünden büyük ihtimalle veritabanına bağlanmakta problem yaşayacaktır.
Bu dediginizi tam anlamadim.
Sonsuza kadar lisans almadan kullanabildiğin için forumda konusunu açtırmadılar zamanında. 1-2 yıl önce olması lazım ve hala da düzeltilmedi bug.
Hangi antiviruste? Cok sasirtici acikcasi.

Bu bug tüm antivirüslerde ortak ama diyelim ki rastgele antivirüs de çalışmıyor bu rastgele antivirüsün çok iyi olduğunu mu gösterir? Cevap tabikide hayır olacaktır.

Ancak dediğim ve size katıldığım bir yer var o da Kaspersky’ın yeni motora geçtiğinden beri kötü olması ama hala ilk 4 de.

Norton kendileri katılmıyor %90 ihtimalle.

Katılıyorum.

@Dr. Wells @Malware.AI Antivirüslerin dosya tespit oranlarını çok takmamak gerekiyor çünkü bu oranlar aydan aya değişiyor zaten. Bu ay Bitdefender 1. iken önümüzdeki ay kaspersky ya da norton 1. çıkabilir. Değişken bir durum yani. Önemli olan şey yılın en iyi ürünün hangi firmaya ait olduğu.

Kaspersky 2023 yılında AV-C tarafından yılın ürünü ödülünü almış. Bu yıl hangi firma alacak bekleyip göreceğiz.

Ha bu arada Kaspersky yeni motora geçtikten sonra biraz geriledi kabul ediyorum ama gerilemesine rağmen hala ilk 4'te olan bir ürün. Gerisini siz düşünün.

Solucan virusu olmadigini neden dusunuyorsunuz?
Zararlı kimliğinden dolayı. System32'nin içinde tespit edilen herhangi bir nesneyi VirusTotal'e atıp çıkan sonuçlara göre daha kesin bir bilgiye ulaşmış oluruz bence.

Son düzenleme:
Evet Comodo sezgisel olarak en iyisi (Kullanmayi bilirseniz) Belki diger antivirusler gibi degil ama Comodo'da kotu o zaman testlere alinmiyor diye? Burada bildiginiz Norton'a cop dediniz.
Comodo FP çok veriyor.
Aynen aynen. Defender daha iyi kaspersky'dan aynen. Defender önce gitsin adam akıllı kendini korusun.
Bu kendini koruma falan değil, Defender sistem ile birleşik geliyor ayrıca siz bunu Defender'i kapatıp yapmanız gerekiyor açık yapmaya çalışırsanız Defender direkt engelliyor. Siz gidip kapatmaz iseniz bir şey olmaz.

Geri
Yukarı