Kaspersky iyi mi?

@Heuristic Antiviruslerin tanimina bakarsak dedigim gibi bir cok virus bambaska bir virus olur.
Haklısınız ona bir şey demiyorum. Eğer bu worm ise ki bence de worm olabilir ama kaspersky neden bunu kırmızı alarm olarak göstermiyor onu anlamadım. Basit bir veritabanına sahip değil ki kaspersky.

Haklısınız ona bir şey demiyorum. Eğer bu worm ise ki bence de worm olabilir ama kaspersky neden bunu kırmızı alarm olarak göstermiyor onu anlamadım. Basit bir veritabanına sahip değil ki kaspersky.
BitDefender falan olsaydı kesinlikle uyarı vereceğine eminim ama kanıtlayamam.
Bence cidden daha önce hiç öyle bir virüs veritabanlarına kayıtlı değildi.

Büyük ihtimalle yanlışlık olmuş veya cidden daha önce hiç öyle bir virüs veritabanlarına kayıtlı değildi.
Veritabanında olmasa bile sistem izleyicisi ile tespit etmesi gerekirdi. System32 içinde adeta mitoz bölünme geçiren bir zararlı var. Her ne kadar Kaspersky’ı çok sevsem de bu konuda @Dr. Wells e katılıyorum. Kaspersky gibi büyük firmanın önümüzdeki süreçte bu sorunu yeni modül güncellemeleriyle çözeceklerinden adım gibi eminim.

Bu arada belki sorarsınız diye söyleyeyim ESET’i diğer programlardan ayıran şeyi.
Veritabanı genişliği
Çok özelleştirilebilir olması
False-Positive oranının çok az olması
Az kaynak harcaması
Hips ve Sandbox testleri

Yeterli bence. Ama ani tepkiler vermekte biraz kötü. Yani siz virüsü çalıştırdınız ve virüs olduğunu 10-15 saniye sonra anladınız büyük ihtimalle siz korumayı açana kadar veya antivirüs tepki verene kadar çoktan dosyalarınız encrypt edilecektir.

Enterprise kullanmaniz daha dogru olurmus Symantec gibi.
Artık hiçbirine gerek duymuyorum. Keşke zamanında böyle derinlemesine araştırma yapsaydım hepsini tek tek denemek yerine. Zaten şuan bilgisayarım da yok. Bataryasındaki bir problemden ötürü serviste.

Engellemisti zaten BitDefender.
Veritabanında olmasa bile sistem izleyicisi ile tespit etmesi gerekirdi. System32 içinde adeta mitoz bölünme geçiren bir zararlı var. Her ne kadar Kaspersky’ı çok sevsem de bu konuda @Dr. Wells e katılıyorum. Kaspersky gibi büyük firmanın önümüzdeki süreçte bu sorunu yeni modül güncellemeleriyle çözeceklerinden adım gibi eminim.
Bu arada Kaspersky yeni motora falan gecti demissiniz, Ne yeni motoru? Gozlemledigim kadariyla temizleme yontemi bile degisiklik gostermedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı