Kaspersky kaldırdıktan sonra bazı sitelere girilmiyor

T4PARS

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, herkese iyi günler. Dün antivirüs programım olan Kaspersky programını kaldırdım, Kaspersky kullanırken herhangi bir siteye girerken sıkıntı yaşamıyordum ama şu an garip bir şekilde çoğu yere giremiyorum, örnek verecek olursam;
1- Uzaktan eğitim aldığım lms.ktun.edu.tr sitesine giremiyorum.
2- Google'ın Chrome eklentilerini indirebildiğimiz sayfa bile açılmıyor hatta adres çubuğundan Google araması bile yapamıyorum. Görseldeki hatayı alıyorum. Arada bir Windows Defender Chrome'un internet erişimine izin verilsin mi diye soru soruyor ama zaten YouTube'den video, Twitch'ten yayın izleyebiliyorum, arada Windows Defender'in böyle soru sorması beni kıllandırdı zaten. Defender kaynaklı bir şeyler var gibi.
3- Chrome eklentisi olan touch VPN, Opera'nın kendi VPN'i, Microsoft Edge eklenti VPN'i gibi hiçbir VPN çalışmıyor. Ayrıca diğer tarayıcılarda da siteler açılmıyor.

Adsız.png

Kısacası güvenli diyebileceğimiz resmi sitelerde bile görseldeki sorun ile karşılaşıyorum. YouTube, Twitch, forum sayfaları açılıyor ama öncesine göre yavaş açılıyor.

Bilgisayarda yaptığım değişiklikler;
1- Dün antivirüs programını kaldırdım "Kaspersky".
2- Dün IPv6'nın tik işaretini kaldırmıştım, sonrasında bu sorunu yaşayınca yine IPv6'yı açtım ve yeniden başlattım ama işe yaramadı.
3- Bugün IPv4 üzerinden DNS'yi değiştirdim -> Google DNS, Cloud. Flare DNS(1.1.1.1.. Olan) ve de otomatik DNS algılama seçeneklerini denedim ama işe yaramadı.
4- Hiçbir VPN Çalışmıyor bu konudan yararlanarak @Uton'nin çözümlerini uyguladım fakat bu işlemler ile sonuç alamadım.
Derse geç kalacağım, site açılmıyor yardımlarınızı bekliyorum! :D

Kaspersky'yi geri indir ve dersine gir şimdilik kurtar böyle dersi. Dersten sonrası için yardımcı olurlar.

Sorunun nereden olduğunu anlayın. Kaspersky'ı tekrar yükleyin. Siteye girilirse önce Kaspersky sonra tüm kalıntıları silin.

Kaspersky'nin eklentilerini tarayıcılarınızdan tamamen kaldırdığınızda emin olun öncelikle. Ayrıca Kaspersky kurulurken bilgisayarınıza ayrıca bir ağ sürücüsü yüklüyor. Aygıt yöneticisi ağ bağdaştırıcılarından Kaspersky sürücüsüne sağ tıklayıp > özellikler > aygıtı kaldır deyin.
Bir de Kaspersky'nin kendi dosyalarının silinmesini engelleyen bir özelliği vardı sanırım (güvenlik sebebi ile). Tekrar yükleyip, kaldırmadan önce bu özelliği devre dışı bırakıp, sonrasında tüm eklentileriyle birlikte tekrar silmeyi deneyebilirsiniz.

Kaspersky'yi geri indir ve dersine gir şimdilik kurtar böyle dersi. Dersten sonrası için yardımcı olurlar.

Tamamdır öyle yapacağım teşekkürler.

Sorunun nereden olduğunu anlayın. Kaspersky'ı tekrar yükleyin. Siteye girilirse önce Kaspersky sonra tüm kalıntıları silin.

Revro ile tamamen kaldırmıştım. Tekrar yükleyip deneme yapacağım teşekkürler.

Kaspersky'nin eklentilerini tarayıcılarınızdan tamamen kaldırdığınızda emin olun öncelikle. Ayrıca Kaspersky kurulurken bilgisayarınıza ayrıca bir ağ sürücüsü yüklüyor. Aygıt yöneticisi ağ bağdaştırıcılarından Kaspersky sürücüsüne sağ tıklayıp > özellikler > aygıtı kaldır deyin.
Bir de Kaspersky'nin kendi dosyalarının silinmesini engelleyen bir özelliği vardı sanırım (güvenlik sebebi ile). Tekrar yükleyip, kaldırmadan önce bu özelliği devre dışı bırakıp, sonrasında tüm eklentileriyle birlikte tekrar silmeyi deneyebilirsiniz.

Revro Unistaller ile tamamen kaldırmıştım. Eklentisi yok, ağ bağdaştırıcılarında da görünmüyor. Tekrar yükleyip deneme yapacağım teşekkürler.

Şimdi de Kaspersky sitesi açılmyor :(. Alttaki yazı geliyor.
www.googleadservices.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü.

Şu an telefondan tarayıcıyı açtığımda da sitelere giremiyorum. Hatta YouTube Mobile tarayıcı üzerinden girmiyor ama YouTube Android App üzerinden YouTube'da video izleyebiliyorum. Sorun büyüdü.
Şu an hiç bir şey yapmadım ve her yere girebiliyorum ? Nasıl ya?

Son düzenleme:
Tamamdır öyle yapacağım teşekkürler.

Revro ile tamamen kaldırmıştım. Tekrar yükleyip deneme yapacağım teşekkürler.

Revro Unistaller ile tamamen kaldırmıştım. Eklentisi yok, ağ bağdaştırıcılarında da görünmüyor. Tekrar yükleyip deneme yapacağım teşekkürler.

Şimdi de Kaspersky sitesi açılmyor :(. Alttaki yazı geliyor.
www.googleadservices.com ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü.

Şu an telefondan tarayıcıyı açtığımda da sitelere giremiyorum. Hatta YouTube Mobile tarayıcı üzerinden girmiyor ama YouTube Android App üzerinden YouTube'da video izleyebiliyorum. Sorun büyüdü.

Şu an hiç bir şey yapmadım ve her yere girebiliyorum ? Nasıl ya?
Tesadüfen muhtemelen internet sağlayıcınızın sorununa denk geldi, başından beri Kaspersky ile alakası yoktu diye düşünüyorum.

Konuyu kilit
Tesadüfen muhtemelen internet sağlayıcınızın sorununa denk geldi, başından beri Kaspersky ile alakası yoktu diye düşünüyorum.
Galiba internet sağlayıcısından dolayı oldu, sağlayıcı ile durumu konuşup teyit edeyim.
Evet iyileştirme çalışmaları yapılmış o saatlerde. Kendi kendimi yedim boşu boşuna. Teşekkürler bütün yanıtlar için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı