Kaspersky kaldırılamıyor

Frozen Brain

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün Kaspersky Anti-Virüs korumayı sildim. Bilgisayarı yeniden başlattım virüs programı silinmemişti. Denetim Masası'na bakıyorum orada gözükmüyor. İnternetten Kaspersky'ın kendi sitesinden "removal tool for Kaspersky applications (kavremover)" yükledim oradan sildim bilgisayarı yeniden başlattım hala silinmedi. Bu program yüzünden Windows Defender'ı kullanamıyorum. Bu programı nasıl kaldırabilirim?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    10,3 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.PNG
    2.PNG
    10,8 KB · Görüntüleme: 25
  • 3.PNG
    3.PNG
    18 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Dün Kaspersky Anti-Virüs korumayı sildim. Bilgisayarı yeniden başlattım virüs programı silinmemişti. Denetim Masası'na bakıyorum orada gözükmüyor. İnternetten Kaspersky'ın kendi sitesinden "removal tool for Kaspersky applications (kavremover)" yükledim oradan sildim bilgisayarı yeniden başlattım hala silinmedi. Bu program yüzünden Windows Defender'ı kullanamıyorum. Bu programı nasıl kaldırabilirim?
Eğer PC alırken yanında virüs programı aldıysan ve direkt kurdularsa kalkmaz diye biliyorum. Bende de Kaspersky var PC ile beraber aldım ve silinmiyor bende de.

Unlocker programini kullanarak Kaspersky'in kalintilarini bulup silmeyi dene (Program Files, Program Dosyaları (x86), AppData gibi klasorlere bak).

Silinmez diye bir şey yok. 3. parti kaldırma yazılımları kullandığınız için bunlar oluyor sildiğinizi sanıyorsunuz. Bu tür yazılımları kullanmayın kaldırın sonra normal kaldırın. Ürünü tekrar yükleyip denetim masasından kaldırmanız yeterlidir.

Silinmez diye bir şey yok. 3. parti kaldırma yazılımları kullandığınız için bunlar oluyor sildiğinizi sanıyorsunuz. Bu tür yazılımları kullanmayın kaldırın sonra normal kaldırın. Ürünü tekrar yükleyip denetim masasından kaldırmanız yeterlidir.
Zannedersem IOBit'in programlarını kullanıyor. IOBit'in kendisi zaten. 😈

Heh çok yaşa be öyle yaptım oldu sağ olasın.

İş görür.
Bundan yaptım ama olmadıydı. Kaspersky' ı tekrar yükledim. Tekrardan kaldırdım ve sorunum çözüldü.

Geri
Yukarı