Kaspersky kendisini otomatik olarak güncellemiyor mu?

Deva Bulmam

Decapat
Konuya direkt gireceğim arkadaşlar, ben kişisel bilgisayarımda koruma için Kaspersky standard ürününü kullanıyorum. Bugün sanal makineye Kaspersky Plus kurarken bir şey fark ettim, arayüzde bulunan simge değişikti.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu şekildeydi ve hareketliydi. Ama ana bilgisayarımda bakıyorum ki eski logo ve hareketsiz. Veritabanları ve uygulama modüllerini güncelleyip Kaspersky'yi kapatıp tekrar açtım. Yine aynıydı. Sonra sildim ve tekrardan indirip kurdum. Bu sefer ana bilgisayarda da logo değişti. Neden Kaspersky bunu otomatik olarak güncelleyemiyor?

Şimdi benim takıldığım yer tabii ki o simge değil, ya güvenlikle alakalı başka önemli güncellemeler de geliyorsa ve onlar da bu şekilde uygulamanın silinip baştan kurulmasını gerektiriyorsa?

Benim takıldığım kısım bu. Sizin bir bilginiz var mı?

Konuya direkt gireceğim arkadaşlar, ben kişisel bilgisayarımda koruma için Kaspersky standard ürününü kullanıyorum. Bugün sanal makineye Kaspersky Plus kurarken bir şey fark ettim, arayüzde bulunan simge değişikti.

Eki Görüntüle 2114793

Bu şekildeydi ve hareketliydi. Ama ana bilgisayarımda bakıyorum ki eski logo ve hareketsiz. Veritabanları ve uygulama modüllerini güncelleyip Kaspersky'yi kapatıp tekrar açtım. Yine aynıydı. Sonra sildim ve tekrardan indirip kurdum. Bu sefer ana bilgisayarda da logo değişti. Neden Kaspersky bunu otomatik olarak güncelleyemiyor?

Şimdi benim takıldığım yer tabii ki o simge değil, ya güvenlikle alakalı başka önemli güncellemeler de geliyorsa ve onlar da bu şekilde uygulamanın silinip baştan kurulmasını gerektiriyorsa?

Benim takıldığım kısım bu. Sizin bir bilginiz var mı?
Güvenlikle ilgili güncellemeleri Güvenlik > Antivürüs Veri Tabanı Güncellemesi bölümünden güncelleyebiliyorsunuz o konuda sıkıntı yok fakat uygulama simgesi gibi şeyleri sil yükle yaparak değiştirebiliyorsunuz. Bence çok önemli birşey değil fakat takılanlar oluyor.

Veritabanı güncellemeleri sadece virüs tanımlarını ve varsa hotfixleri içerir. Yeni arayüz veya uygulama versiyonu gibi değişiklikler kademe kademe dağıtıldığı için kurulu sistemlere geç gelebilir, bunda sorun yok. AV motoru aynı kalıyor zaten.

Geri
Yukarı