Kaspersky, Malwarebytes'ı tehdit olarak görüyor

Eğer bir uygulama indirip o uygulamadan tedirginseniz sağ Click yap Kaspersky'dan test et ben kapatıyorum normalde PC nin performansını etkiliyor.

Zaten Malwarebytes'ın deneme sürümünü kullanıyorum ve Kaspersky'e göre çok pahalı lisansı bu yüzden muhtamalen Kaspersky'den devam ederim üyeliğim bitince.
Deneme üyeliğin bitince aktif koruma devre dışı kalıyor sadece dosyaları tarayabiliyorsun, Kaspersky ile kullanacağın için oda sana yeter.

İki virüs programı aynı anda kullanılmaz. Çakışır ve birbirlerini rahat bırakmazlar. O yüzden uyumsuz yazılım diyor zaten. Birini seçin ve onu kullanın.

Bilip bilmeden yanlış bilgiler vermişsiniz. İkisini aynı anda kullanıyorum hem de 2 sene gibi uzun bir süredir. Hiç sıkıntı yaşamadım. Üstelik Malwarebytes antivirüs değil antimalware programıdır.

Eki Görüntüle 1111048

Hangisini seçmeliyim? Bence Kaspersky ama hangisi daha iyiyse onu seçerim.

Görüntüde uyumsuz yazılım diyor ve öneri olarak kaldırmanızı söylüyor yani tehdit olarak algılamıyor. Tamamen emin değilim ama yüklenen Malwarebytes sürümü işletim sisteminize uygun olmayabilir. Yanlışlıkla 64 Bit yerine 32 Bit yada Windows 10 için olan yerine Windows 7 için uygun olanı yüklemişsinizdir mesela. Silip uygun sürümü kontrol ederek tekrar indirip kurabilirsiniz. Eğer düzelmezse de Malwarebytes silinebilir. Kaspersky tek başına yeterli oluyor genelde.

Gereksiz uzamış, Başlık da zaten konu ile alakası yok.
Uyumsuz yazılım tespiti yapmış, MBAM aktif olarak kullanılması gereken bir yazılım değil. AV varken sadece kuşkulu durumlarda denetim için bulundurulur.
MBAM hesa ayarlarıdnan premium deaktif edince sorun kalmaz. Başlangıçtan da kaparsanız kullanabilirsiniz. Atla seçeneği ile geçebilirsiniz bu şekilde kullanacaksanız.

Tehdit olarak görmüyor, çakışacağından bahsediyor. Atlayabilirsiniz. Aynı durumu Comodo Free Firewall+MBAM yüklüyken KSC-F kurarken de yaşamıştım.
İki virüs programı aynı anda kullanılmaz. Çakışır ve birbirlerini rahat bırakmazlar. O yüzden uyumsuz yazılım diyor zaten. Birini seçin ve onu kullanın.
MBAM Anti-virüs olarak geçmiyor, anti-malware olarak geçiyor. Gerçek-zamanlı koruma için anti-virüs daha mantıklı olacaktır. Gerçek-zamanlı koruma, web koruması kapalı şekilde MBAM+KSC-F kullanılabilir.

Geri
Yukarı