Kaspersky, Memz'e karşı!

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
İlk öncelikle size duygularımı anlatmak istiyorum. Ben internetten memz indirecektim yüksek ihtimal sahte çıkacaktı tıkladım indirdim. hiçbir şekilde Kaspersky engellemedi. Gayet güzel indirdi fakat Brave zararlı olduğunu söyledi bende zorla indirdim. Neyse indi dosya VirusTotal'a attım orada bir küfür ettim virüs gerçek çıktı sonra şaşırdım o zaman neden Kaspersky engellemedi diye. Sonra seçici olarak tarattım nesne işlenemedi dedi aha dedim tekrar küfür ettim silemedi virüsü sonra yandan bildirim gönderdi bu öğeyi temizlenmiyor silmek ister misiniz diye soruyor. Bende ne diyeceğim tabii ki de sil dedim. Sonra dosyayı sildi bu arada RAR dosyasını da silmiş bu konuda bayağı iyi kısacası Kaspersky işe yarıyor zaten memz eski ve çoğu kötü Security yazılımlarında veri tabanın da bulunuyor sadece denemek istedim ve nedense indirmeme izin verdi ayrıca bende gerçek zamanlı koruma ve diğer tüm özellikler Full korumaydaydı lisanslı ve her şey açık halde indirmeme izin verdi. Buna şaşırdım.

Kaspersky'da seçici tarama sonucu:

1616285372109.png

Kaspersky uyarı anı:

1616285406494.png

Kaspersky karantina:

1616285049828.png

Virus Total atacaktım Kaspersky, RAR dosyasını da silmiş. Fakat tekrar yükleyip atacağım VirusTotal testini.

VirusTotal:

Makale olarak kaldı. Neyse 😂

Memz virüsünü çalıştırmadan çoğu av yeniyor.

Fakat çalıştırılır ise...

Çalıştırsaydım büyük ihtimal temizlerdi ya da çalışır bellerdi bilgisayarı. Bu arada nasıl gerçek çıktı onu anlamadım. Dosya. T.C.'den indirdim.

Geri
Yukarı