Kaspersky mi ESET Smart Security mi?

Bilemedim hocam. Normalde Kaspersky en iyi proaktif koruma yapan anti virüslerden biridir ve siz virüslü dosyayı indirdiğinizde açarken size uyarıda bulunması gerekir. Belki dosyayı açmak için uyarıları dikkate almamışsınızdır ya da dalgınlığınıza gelmiştir. McAfee'ye gelecek olursak kendisini ben de severim. (o7)

Hocam iki kere ESET yazmışsınız. Bir yanlışlık mı oldu acaba?

O zamana kadar hiç sorun yaşamamış tım her virüsü patlatırdı ama o gün ben sadece siteye girdim 3 tane dosya indi engellemesi lazımdı o güne kadar hiç böyle bir olay yaşamamıştım ama o virüsü silmek için çok uğraşmıştım.

Zamanında ESET de kullandım üzmez iyi bir antivirüs dür.

Hocalarım ben Esetten virüs taraması yaptığım zaman saatlerce sonda takılıyor. Ondan dolayı da Eset'in koruması hakkında şüpheye düştüm.

ESET'i eskiden laptopumda kullanmıştım koruma olarak hiç üzmedi gerçekten. Varsayılan ayarlarda kasma sorunu yoktu ama koruma seviyesini biraz artırınca epey yoruyordu sistemi. Güncel sistemlerde tabii buna neden olmaz artık. Şu an Kaspersky kullanıyorum kuzen hediye etmişti, memnunum. Bu güvenlik yazılımlarının korumalarındaki birbirlerine olan üstünlükleri aydan aya bile değişir o nedenle son antivirüs testlerine bakarakta karar verebilirsin. Bu arada çok ucuza trend Micro lisansları satılıyor. Yıllar önce kullandım ve beğenmiştim ama sistemi kötü olanlar kullanmamalı biraz kasabilir. Ucuz lisans isteyenler bakabilir.

IMG_20230214_005024.jpg

Eskiden ESET derdim, şimdi Kaspersky.

ESET'i eskiden laptopumda kullanmıştım koruma olarak hiç üzmedi gerçekten. Varsayılan ayarlarda kasma sorunu yoktu ama koruma seviyesini biraz artırınca epey yoruyordu sistemi. Güncel sistemlerde tabii buna neden olmaz artık. Şu an Kaspersky kullanıyorum kuzen hediye etmişti, memnunum. Bu güvenlik yazılımlarının korumalarındaki birbirlerine olan üstünlükleri aydan aya bile değişir o nedenle son antivirüs testlerine bakarakta karar verebilirsin.
Hocam benim PC baya eski. Sistemi yorup yoramayacağı hakkında bir yorum yapamıyorum şahsen. Galiba Windows Defender'ı da devre dışı bıraktı çünkü kullanamıyorum.

1676328875522.png

Hocam benim PC bayağı eski. Sistemi yorup yoramayacağı hakkında bir yorum yapamıyorum şahsen. Galiba Windows Defender'ı da devre dışı bıraktı çünkü kullanamıyorum.

Eki Görüntüle 1667602

Kaspersky kurulurken başka güvenlik çözümü varsa algılayıp uyarıyor bu çok normal bir şey, iki güvenlik yazılımının aynı sistemde olması sisteme yük. İkincisi Kaspersky'ı ben Intel atom işlemcili bir sistemde bile kullandım kasma sorunu yaşatmadı. Windows Defender'ı devre dışı bırakması da normal. İkisinin aynı anda çalışması Kaspersky'ın kendi işini tam olarak yapmasına engel.

Yeni konular

Geri
Yukarı