Kaspersky reklam virüsü tespit etti

Bir şey olmaz hocam ekstradan McAfee, Malwarebytes falan indirip taratın içiniz rahat etmezse bir sorun çıkarmaz reklam zararlısı sadece seni oltalamaya çalışır trojan olsa bilgilerin giderdi zaten ama şu an virüs silinmiş zaten çaldılarsa bile yapabileceğin en iyi şey 2 aşamalı doğrulama aktif etmek ve şifrelerini değiştirmek.

Hocam yeni haber trojan da yemişim şu görsele bakar mısınız şimdi ne yapacağım cihazın doğrulaması kardeşimin telefonunda şifre de değiştiremem.

Dosya Ekleri

• 20230808_232315.jpg
    20230808_232315.jpg
    86,3 KB · Görüntüleme: 25
Hocam yeni haber trojan da yemişim şu görsele bakar mısınız şimdi ne yapacağım cihazın doğrulaması kardeşimin telefonunda şifre de değiştiremem.

Trojan bulduysa sıkıntı, verilerin adamların eline geçmiştir çoktan. Virüsü sildikten sonra 2 aşamalı doğrulama açıp şifrelerini değiştirmen sağlıklı olacaktır. Tavsiyem başka bir antivirüs daha indirip tarama yapın garantiye alın silinmiş mi diye.

Hocam başka çare yok ki şifre değiştirmekten zaten verileri almışlardır.

Silinmiştir. Download klasörüne bakabilirsin.

Hocam bakamıyorum cihazda pin telefon doğrulama kardeşimin hesabında hocam fark etmedik daha önce böyle bir şey olduğunu 4 yıllık bir telefon ben bugün Kaspersky indirmesem fark etmiyorduk hocam telefonu bilmiyorum downloadı bulamıyorum zaten pin var PIN'i de ben bilmiyorum Gmail hesapları bile kardeşimin telefon numarasına entegre o olmadan işlem yapamıyorum hocam az önce de Wi-Fi bağlantısı koptu uyarı verdi bağlanamadım cihaz arayüzünde değişiklikler oldu deyip şifre istedi hocam Wi-Fi'me falan mı bağlanıyorlar dosya nasıl silindi karantinaya alındı yazıyordu ben ne yapacağım biri yardımcı olsun lütfen.

Trojan bulduysa sıkıntı, verilerin adamların eline geçmiştir çoktan. Virüsü sildikten sonra 2 aşamalı doğrulama açıp şifrelerini değiştirmen sağlıklı olacaktır. Tavsiyem başka bir antivirüs daha indirip tarama yapın garantiye alın silinmiş mi diye.

Hocam başka çare yok ki şifre değiştirmekten zaten verileri almışlardır.
Hocam bunu yazmak yerine ekran görüntüsüne bakıp yanıt verseniz olmuyor muydu zaten telefon 4 yıllık ne nasıl indi bilmiyorum bugün kaspersky indirmesem fark etmeyecektik bile. Virüs nasıl silinir onuda bilmiyorum bir yardım mı etseniz cihazda yer yok yer açmaya çalışıyorum. Hocam bugüne kadar girdiğim tüm outlook gmail hesaplarım verilerimden kastınız bu mudur bunlar mı gider az önce wifimde bağlantı koptu arayüzde değişiklikler var diyip şifremi istedi wifime bağlanıyor olabilirler mi? dosyayı karantinaya aldık uyarısı verdi uygulamalara bile bakamıyorum pin var kardeşimin hesabına entegre hocam ne yapmam gerekiyor bir yardım edin banka hesap dökümümüz vardı indirilenlerde lütfen.

Hocam bakamıyorum cihazda pin telefon doğrulama kardeşimin hesabında hocam fark etmedik daha önce böyle bir şey olduğunu 4 yıllık bir telefon ben bugün Kaspersky indirmesem fark etmiyorduk hocam telefonu bilmiyorum downloadı bulamıyorum zaten pin var PIN'i de ben bilmiyorum Gmail hesapları bile kardeşimin telefon numarasına entegre o olmadan işlem yapamıyorum hocam az önce de Wi-Fi bağlantısı koptu uyarı verdi bağlanamadım cihaz arayüzünde değişiklikler oldu deyip şifre istedi hocam Wi-Fi'me falan mı bağlanıyorlar dosya nasıl silindi karantinaya alındı yazıyordu ben ne yapacağım biri yardımcı olsun lütfen.

Hocam bunu yazmak yerine ekran görüntüsüne bakıp yanıt verseniz olmuyor muydu zaten telefon 4 yıllık ne nasıl indi bilmiyorum bugün Kaspersky indirmesem fark etmeyecektik bile. Virüs nasıl silinir onu da bilmiyorum bir yardım mı etseniz cihazda yer yok yer açmaya çalışıyorum. Hocam bugüne kadar girdiğim tüm Outlook Gmail hesaplarım verilerimden kastınız bu mudur bunlar mı gider az önce Wi-Fi'mde bağlantı koptu arayüzde değişiklikler var deyip şifremi istedi Wi-Fi'me bağlanıyor olabilirler mi? Dosyayı karantinaya aldık uyarısı verdi uygulamalara bile bakamıyorum pin var kardeşimin hesabına entegre hocam ne yapmam gerekiyor bir yardım edin banka hesap dökümümüz vardı indirilenlerde lütfen.

Banka hesaplarınıza kadar çoğu şeye erişebilirler trojan virüsü ile silseniz bile zaten 4 yılda alacaklarını almışlardır dediğim gibi eğer silinmiyorsa format atacaksınız ve banka hesabı ve şifrelerinizin güvenliğini sağlayacaksınız.

Bir şey olmaz hocam ekstradan McAfee, Malwarebytes falan indirip taratın içiniz rahat etmezse bir sorun çıkarmaz reklam zararlısı sadece seni oltalamaya çalışır trojan olsa bilgilerin giderdi zaten ama şu an virüs silinmiş zaten çaldılarsa bile yapabileceğin en iyi şey 2 aşamalı doğrulama aktif etmek ve şifrelerini değiştirmek.

McAfee reaktif de iyi, proaktif kötü diye biliyorum kişisel kullanımda kullanmanızı önermem.

Geri
Yukarı