Kaspersky rezilliği

BatuhanUcan

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, birkaç gün önce bilgisayarımı kontrol etme amaçlı Kaspersky isimli programı indirdim ve sonrasında kaldırmak istedim. Revo Uninstaller ile kaldırıp programın oluşturduğu dosyaları silmek istedim. Programı kaldırdı fakat bazı dosyaları bilgisayar yeniden başlayınca kaldırılacağı yazdı. Sonra aynı program defalarca kendi kendine tekrar kuruldu, kaldırsam da dosyaları silinmedi. Çeşitli 3.parti programlar kullandım, rehberleri baktım, CMD kodlarını denedim nafile. Ne yaptıysam silinmedi en sonunda format atmak zorunda kaldım. Acizane önerim bu rezil uygulamanın sitesine bile girmemeniz.

Hemen siliyorum. (!)
Sizinle farklı düşünüyorum. Kaspersky geçen gün bilgisayarımı kurtardı. FitGirl Repack kullanmıştım ve trojan bulaşmıştı, üstüne hiçbir uygulama-resim açmama izin vermiyordu. Kaspersky ise yanda bildirim vererek temizledi. Ruslar candır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam üçüncü parti bir program ile silinebilse nasıl güvenlik yazılımı olsun? Kendi programlarını kullanmalısınız tabii ki. Doğrusu, dünyadaki en iyi birkaç güvenlik yazılımından birisi. Bence biraz fazla sert girmişsiniz.

Çoğu antivirüsün kendi kaldırma yazılımı mevcut. Onları kullanınca bir sorun olmuyor. Misal;

Arkadaşın belirttiği üzere, bu tool ile kaldırılması daha sağlıklı. Tabi sizin yaşadığınız durum da garip olmuş, geçmiş olsun diyelim.

Ama kaspersky'ın sitesine bile girmeyin demeniz biraz komik olmuş, adamlar siber tarafta kendini kanıtlamış bir firmadır.

Yeni konular

Geri
Yukarı